نمایش جزییات خبر
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۵۲

پیام تسلیت حسین انتظامی در پی درگذشت علی مرادخانی

رئیس سازمان سینمایی و سمعی و بصری در پی درگذشت علی مرادخانی معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی در صفحه اجتماعی خود نوشت: در این سالها سابقه آشنایی و همکاری با مدیران فرهنگی بسیاری داشته‌ام، اما به‌ صراحت می‌گویم مدیرانی که از فهم فرهنگی بالا برخوردار بوده و در کنار مدیریت، زیست فرهنگی داشته‌اند، اندک‌شمارند و علی مرادخانی یکی از معدود مدیرانی بود که دستی در مسئولیت داشت و دست دیگرش در دستان گرم و پرمهر اهالی هنر بود.
پیام تسلیت حسین انتظامی در پی درگذشت علی مرادخانی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن یادداشت حسین انتظامی به شرح زیر است:

«در این سال ها سابقه آشنایی و همکاری با مدیران فرهنگی بسیاری داشته‌ ام، اما به‌ صراحت می‌گویم مدیرانی که از فهم فرهنگی بالا برخوردار بوده و در کنار مدیریت، زیست فرهنگی داشته‌ اند، اندک ‌شمارند و علی مرادخانی یکی از معدود مدیرانی بود که دستی در مسئولیت داشت و دست دیگرش در دستان گرم و پرمهر اهالی هنر بود.

مدیران، اصولا و به ویژه در عرصه فرهنگ، دو گونه ‌اند. یا عبوس و با اتکا به ضوابط خشک و حتی در میلی افزون ‌آفرین، به‌ دنبال سخت‌ تر کردن شرایط ‌اند و یا با نگاهی مثبت و غیر محصور در ذهنیات غالب و با رویکردی اقتضایی به‌ دنبال روزنه‌ آفرینی و حل مشکل صاحبان حرفه و خالقان و کارآفرینان‌ اند. حتی اگر نتوانند راهی برای حل مشکل بیابند به‌ عکس گروه اول، عقده‌ ندارند و شادمان از سنگ ‌اندازی نیستند بلکه با رویی گشاده تلاش می ‌کنند لااقل مرهم باشند. مرادخانی عزیز، آشکارا از سنخ دوم بود.

حضور مستمر و مسئولانه ‌اش در عرصه مدیریت فرهنگی و تجربه ‌اندوزی در این مسیر، در کنار اخلاق نیکو و مبادی آداب و روابط انسانی کم‌ نظیر و صمیمانه با فرهیختگان فرهنگ و ادب و هنر، از او انسانی شایسته و امین و مورد اعتماد هنرمندان ساخته بود.

او مانع فرهنگ و هنر نبود، بلکه پلی بود میان هنرمندان و مسئولان برای رفع دغدغه ‌ها، برداشتن موانع و شناسایی و شکوفایی خلاقیت‌های هنری هنرجویان و هنرمندان این سرزمین.

رفتنش زود بود، خیلی زود و باور رفتنش به همان میزان دشوار است. گویی علی عزیز بیش از این نامرادی‌ های چرخ کجمدار را تاب نیاورد.

او دلداده اهل‌بیت و عاشق سالار شهیدان بود و برای آرامش روح او و تسلای خاطر رنجور ما کدام کلام، آرامش ‌بخش‌ تر از سخنان امام حسین(ع) در روز عاشوراست:

الهی رضاً بقضائک و تسلیماً لامرک، لا معبود سواک یا غیاث المستغیثین

این ضایعه جبران ناپذیر را به خانواده آن مرحوم و وابستگان، دوستان و دوستداران او، مدیران فرهنگی و همکارانش و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می‌گویم و از خدای رئوف، برای آن عزیز سفرکرده، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و بردباری خواستارم.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید