نمایش جزییات خبر
۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۱۱

150اثر به مرحله نهایی دومین جشنواره ملی داستان کوتاه شهید شهسواری راه یافت

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: 150اثر به مرحله نهایی دومین جشنواره ملی داستان کوتاه شهید شهسواری راه یافت.
150اثر به مرحله نهایی دومین جشنواره ملی داستان کوتاه شهید شهسواری راه یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان حسین اسحاقی در این باره اظهارداشت: دومین جشنواره ملی داستان کوتاه شهید شهسواری بدلیل تقاضای زیاد علاقمندان 2 مرحله تمدید شد.

وی با بیان اینکه جشنواره هرساله در یک رشته برگزار می شود، تصریح کرد: امسال نیز این جشنواره تحت عنوان«داستان کوتاه »برگزار می‌شود که با استقبال بی نظیر مردم مواجعه شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج مکتب شهید، شهادت دانست و گفت: سعی داریم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را با زبان هنر به نسل جوان انتقال دهیم.

اسحاقی با بیان اینکه این جشنواره  توسط موسسه «دیار شهسواران» و با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، افزود: همزمان با اختتامیه دومین جشنواره ملی شهید شهسواری، دبیرخانه دائمی این جشنواره نیز راه‌اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در دو بخش برگزار می شود، گفت: بخش اول گروه سنی بالای 18 سال و جایزه نفر اول این بخش 30 میلیون ریال، نفر دوم 20 میلیون ریال، نفر سوم 10 میلیون ریال و گروه سنی زیر 18 سال نفر اول 20 میلیون ریال، نفر دوم 15 میلیون ریال، نفر سوم 10 میلیون ریال و در بخش ویژه نفر اول 50 میلیون ریال نفر دوم 30 میلیون ریال و  نفر سوم 20 میلیون ریال می باشد.

اسحاقی افزود: این جشنواره به علت شرایط رایج بر امور کشور به لحاظ انتشار ویروس کرونا همچون دیگر برنامه های هنری بصورت مجازی و در صورت تصمیم گیری دبیرخانه جشنواره،پس از بررسی و داوری آثار، آیین اختتامیه بصورت انلاین از طریق فضای مجازی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جننوب کرمان، شهید محمد شهسواری را ملت بزرگ ایران با آن فیلمی می‌شناسند که وی با دست‌های بسته و زمانی که در اسارت نیروهای بعثی بود فریاد مرگ بر صدام ضد اسلام سر داد و در وصفش چه خوب گفت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی «ما افتخار می‌کنیم که شهسواری از ما بود»

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید