نمایش جزییات خبر
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۲۹

60 مصوبه شورای فرهنگ عمومی در سال گذشته اجرایی شده است

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتی گفت: 60 مصوبه شورای فرهنگ عمومی در سال گذشته اجرایی شده است.
60 مصوبه شورای فرهنگ عمومی در سال گذشته اجرایی شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حمید زارعی در گفت و گو با خبرنگار واحد روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی بیان کرد: در سال گذشته 8 نشست شورای فرهنگ عمومی و 9 نشست در کارگروه های این شورا از سوی دبیرخانه شورای شهرستان برگزار شده است.  

وی اظهار کرد: از این تعداد نشست، 5 نشست در مرکز شهرستان، دو نشست در شهر کاکی و یک نشست در شهر بادوله بوده است.

زارعی افزود: 60 مصوبه، سه بیانیه و یک اطلاعیه در شورا صادر شده که تمام مصوبات توسط دبیرخانه پیگیری و با همکاری دستگاه های مرتبط اجرا شد.  

وی اضافه کرد: بیانیه ها در ارتباط با "برگزاری آیین شب یلدا به صورت مجازی، استفاده از ماسک در اماکن عمومی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و برگزاری آیین چهارشنبه سوری به صورت ساده در خانه" و "توجه به تصمیمات ستاد کرونا و انجام آنها توسط شهروندان" اطلاعیه صادر شده شورای فرهنگ عمومی دشتی می باشد.

زارعی تصریح کرد: نقش فرهنگ در مبارزه با ویروس کرونا، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به صورت مجازی، برنامه ریزی در راستای تبلیغات محیط شهری، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اجرای برنامه های هفته کتاب، بزرگداشت سردار سلیمانی و برنامه های بزرگداشت روز قرآنی از موضوعات این نشست ها بود.

وی ادامه داد: شهرستان دشتی همچنین از لحاظ برگزاری نشست های شورا بعد از بوشهر رتبه دوم را کسب کرده است.

زارعی عنوان کرد: فرهنگ و هنر ببیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا به خود دیده که با توجه به نقش و تاثیرگذاری این حوزه در جامعه سعی کردیم نشست های شورا را برگزار و تصمیمات موثری را با حضور اعضای شورا بگیریم.

وی بیان داشت: کمیته ای با حضور کارشناسان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تشکیل شده که موضوعات را اولویت بندی و برنامه پیشنهادی شورای فرهنگ عمومی را در سال جاری تدوین کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی نقش موثری در حوزه فرهنگ یک جامعه دارد و به همین دلیل از آن به عنوان عالی ترین و برجسته ترین شورا نام برده می شود.

لازم به توضیح است که شورای فرهنگ عمومی متشکل از امام جمعه شهر رئیس، فرماندار نایب رئیس، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیر و روسای دستگاه های اجرایی به عنوان اعضای شورا می باشند.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید