نمایش جزییات خبر
۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۱۶

تحقق دولت الکترونیک در فرهنگ و هنر کردستان

مدیر روابط عمومی اداره کل ارشاد کردستان گفت: کلیه مراحل و دریافت مجوز های تولید و ساخت آثار حوزه های فرهنگ، هنر، رسانه و قرآنی از طریق پنجره واحد خدمات وفا بصورت الکترونیکی ارائه می شود.
تحقق دولت الکترونیک در فرهنگ و هنر کردستان

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، ماجدرموزی در مصاحبه مجازی با رسانه های استان اظهار داشت: تحقق دولت الکترونیک در حوزه فرهنگ و هنر با راه اندازی سامانه های الکترونیکی برای دریافت انواع مجوزهای تولید و ساخت آثار و فعالیت های فرهنگی، هنری، رسانه ای و قرآنی  بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم شده است.

وی افزود: قبل از شروع و شیوع  بیماری منحوس کرونا نیز اکثر مراحل دریافت و صدور مجوزهای فعالیت و تولید آثار فرهنگی و هنری بصورت الکترونیکی انجام می شد اما با آغاز شیوع بیماری استفاده از فضای مجازی و اینترنت برای صدور مجوزها در همه  زمینه های فرهنگی و هنری و حمایتی از طریف پنجره واحد خدمات وفا تجمیع و به مراجعین ارائه می شود.

رموزی اضافه کرد: قبلاً مجوزهای تولید آثار سینمایی و نمایشی و همچنین موسیقایی و موسسات فرهنگی و هنری در فضای الکترونیکی ممکن نبود ولی درحال حاضر همه مجوزهای حوزه فرهنگ و هنر در بستر الکترونیکی با داشتن دستورالعمل ها و راهنماهای نحوه ثبت درخواست و دریافت مجوزها برای عمومی مردم علی الخصوص اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و امور قرآنی استان فراهم شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص انواع مجوزهای حوزه فرهنگ و هنر اینچنین گفت: پروانه های انواع آموزشگاه های سینمایی، موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی، پروانه رسانه های چاپی و برخط، چاپ و انتشار کتاب و کانون های آگهی و تبلیغات از طریق سامانه های مستقر و تجمیع شده در پنجره واحد خدمات وفا ارائه می شود.

ماجد رموزی بخش دیگری از خدمات الکترونیکی که از طریق سامانه پنجره واحد وفا به آدرس https://sso.farhang.gov.ir/ انجام می شود را اینچنین توضیح داد: پروانه تاسیس چاپخانه، پروانه نمایش آثار سینمایی و غیرسینمایی، ساخت آثار سینمایی، انتشار و اجرای آثار موسیقایی، اجرای نمایش و پروانه موسسات فرهنگی و هنری تک منظوره و چند منظوره از جمله مواردی است که از طریق سامانه های الکترونیکی می توان مجوز گرفت.

وی در خصوص سامانه های حمایتی حوزه فرهنگ و هنر اذعان داشت: بخشی از حمایت های بیمه ای و کمک های مالی بلاعضو در سال گذشته از طریق صندوق اعتباری هنر و سامانه این صندوق وهنر کرات انجام شد بخشی دیگر از این حمایت ها شامل صدور گواهی مالکیت فیلم و ثبت آثار ادبی و هنری و همچنین تسهیلات حمایتی از فعالیت های فرهنگی و هنری نیز بصورت الکترونیکی امکان ثبت درخواست وجود دارد.

رموزی در پایان خاطرنشان کرد: به منظور راحتی مراجعین علی الخصوص اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان کلیه سامانه های مذکور در یک سامانه به نام پنجره واحد خدمات وفا به آدرس https://sso.farhang.gov.ir/ تجمیع شده است و کلیه این سامانه ها دارای راهنمای ثبت نام و ثبت درخواست بصورت تصویری و متنی است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: پنجره واحد خدمات وفا- ماجد رموزی- روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید