نمایش جزییات خبر
۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۴:۰۷

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعریف زیرساخت های اقتصاد فرهنگ و هنر خبر داد

لادن حیدری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف زیرساخت های اقتصاد، فرهنگ و کسب و کارهای فرهنگی را از مهمترین اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع در سال 1399 برشمرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعریف زیرساخت های اقتصاد فرهنگ و هنر خبر داد

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع صبح روز پنج شنبه 12 فرورودین 1400 لادن حیدری معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با رادیو فرهنگ گفتگو داشت.

وی در خصوص تعریف زیرساخت های اقتصاد، فرهنگ و کسب و کارهای فرهنگی گفت: مهمترین و شاخص ترین اقدامات ما در سال 1399 در حوزه اقتصاد فرهنگ است که در این حوزه موفق شدیم زیرساخت های اقتصاد فرهنگ و هنر را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف کنیم.

لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع در ادامه بیان کرد: خلاءیی که در سال های گذشته وجود داشت این بود که در حوزه اقتصاد فرهنگ گام های جدی ای برداشته نشده بود، اقتصاد خلاق به عنوان زیربنای فعالیت های فرهنگی هنری شناخته نشده بود. بر این اساس نیاز جدی وجود داشته که فهرست مشاغل فرهنگی هنری را احصاء کنیم و آنها را به عنوان شغل بشناسیم که مصوباتی در این زمینه داشتیم.

حیدری افزود: برای بیمه بیکاری هنرمندان تلاش کردیم و مصوبه ای در این زمینه به تصویب رساندیم. اعتبارات حمایتی را در حوزه کرونا به صورت بلاعوض، کم بهره و با بهره های کمتر از معمولِ بانک ها برای کسب و کارهای فرهنگ و هنر در نظر گرفتیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حمایت از کسب و کارهای فرهنگی هنری گفت: برای تسهیل کسب و کارها به حذف و ساماندهی مجوزها و استقرار دولت الکترونیک در حوزه صدور مجوزهای فرهنگ و هنر اقدام نمودیم که اینها اهم اقدامات انجام شده در زمینه کسب و کارهای فرهنگی هنری بوده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مجتمع های فرهنگی هنری گفت: در زمینه احداث مجتمع های فرهنگی هنری، بازسازی و بروز رسانی مجتمع ها به طور مثال موزه هنرهای معاصر و سایر مجتمع های کشور اقدامات خوبی انجام شده است که انشاالله تا اردیبهشت ماه 1400، 5 مجتمع بسیار ارزشمند در استان ها به بهره برداری خواهد رسید.

 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید