نمایش جزییات خبر
۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۴۴

صالحی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی»: زبان نمایش همراه با بیان سختی‌ها، همیشه بیانگر امید و گشایش است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی» نوشت: هنرهای نمایشی اگرچه سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد باز امید به بازآفرینی گشایش دارد که نگاه و اندیشه هنرمند ایرانی نیز جز به این مسیر نرفته و این حقیقت را می‌توان در میراث کهن و ماندگار هنر خردورز تئاتر همانند زلالی یک رود نظاره کرد.
صالحی در پیامی به مناسبت روز ملی «هنرهای نمایشی»: زبان نمایش همراه با بیان سختی‌ها، همیشه بیانگر امید و گشایش است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام سیدعباس صالحی آمده است:
 
«آغاز روز نو و جلوه‌گری بهار نقطه پایانی است بر سردی و سختی زمستان و هیجانی که به نغمه و‌ نوید یک شروع باشکوه، چشم به فرجامی سراسر امید دارد. همانند قصه‌ای به زبان گویای نمایش که اگر حتی سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد باز امید به بازآفرینی گشایش دارد که نگاه و اندیشه هنرمند ایرانی نیز جز به این مسیر نرفته و این حقیقت را می‌توان در میراث کهن و ماندگار هنر خردورز تئاتر همانند زلالی یک رود نظاره کرد.
 
همچنان که جهان پرتلاطم به سبب شیوع یک ویروس و اثرات نامطلوب آن باز افق روشنی چون بهار را در نظر می‌آورد و این فرهنگ و هنر ایران‌زمین است که نوروز را برای جهان ارمغان آورده و در این بارقه و توشه، نقش هنرهای نمایشی چه زیبا و پررنگ جلوه می‌کند.
 
پس پاسداشت روزی به نام این هنر که رفته‌رفته فرهنگ «روز ملی هنرهای نمایشی» را با نوروز هم‌نشین کرده و «نوروز نمایش» را به مردم ایران زمین هدیه داده است، رویه‌ای خوشایند و سنتی شیرین است. بار دیگر حلول سال جدید و روز ملی هنرهای نمایشی را به بهترین آرزوها گره زده و به هنرمندان نیک‌اندیش هنرهای نمایشی تبریک می‌گویم. سلامت و شادکامی شکوه‌آفرینان صحنه زندگی را از حضرت دوست خواستارم.»
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید