نمایش جزییات خبر
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۵۴

بیستمین جلسه شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان برگزار شد

بیستمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان با بررسی قراردادهای بند (چ) در زاهدان برگزار گردید.
بیستمین جلسه شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان برگزار شد
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان،جلسه بیستمین شورای اطلاع رسانی استان به ریاست کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری و با حضور اعضای این شورا در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد.
 کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در حاشیه این جلسه هدف از برگزاری این نشست را بررسی خلأهای حوزه اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی عنوان کرد و افزود: در مقوله اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی موظفند در قالب بند (چ) یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود را به انتشار عملکرد و اطلاع رسانی در این زمینه اختصاص دهند.
 وی افزود: از مجموع ۳۵ دستگاهی که مشمول این قانون می شوند،تاکنون ۲۰ دستگاه اجرایی در سال جاری با صدا و سیما قرارداد منعقد کرده‌اند.
کوثری افزود: اشکالات فنی در انعقاد این قراردادها توسط دستگاه اجرایی وجود داشت که در این جلسه این موارد بررسی شد و توصیه‌ها و پیشنهاداتی برای رفع  این موارد ارائه شد.
 معاون استاندار تاکید کرد:مسئله کیفیت در حوزه اطلاع رسانی و انعقاد قرارداد بند چ بسیار مهم است و ارائه  عملکرد و اطلاع‌رسانی توسط هر کدام از دستگاه‌های اجرایی باید با شرح وظایف و اولویت هایی که دارند منطبق باشد.
 
وی ادامه داد: با توجه به شرح وظایف هر دستگاه اجرایی ، اطلاع‌رسانی باید در قالب موشن گرافی، مستند سازی مصاحبه و سوال و جواب انجام شود و نظارت های لازم نیز در این بحث انجام شود.
کوثری افزود: روند انعقاد قراردادها و مقایسه میزان قراردادها در سال گذشته و امسال نشان از افزایش ۵۰۰ درصدی اعتبار و افزایش قراردادها دارد که روند خوبی است و بیانگر توجه مدیران دستگاه‌های اجرایی به این موضوع در ارائه خدمات نظام می باشد.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید