نمایش جزییات خبر
با حضور در برنامه «طلوع» شبکه ۴ سیما ؛
۱۳ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۴۱

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور بسته مطالعاتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را معرفی کرد

همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در برنامه «طلوع» شبکه چهار سیما، به معرفی برخی از کتاب های منتشر شده درباره این شهید پرداخت.
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور بسته مطالعاتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را معرفی کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور ۱۳ دی ماه، با حضور در برنامه «طلوع» شبکه چهار سیما، به معرفی برخی از کتاب های منتشر شده درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

بسته پیشنهادی ارائه شده در این برنامه را در ادامه می خوانید:

1

 «آورتین»

نویسنده: بهزاد دانشگر

ناشر: ستارگان درخشان

نام این کتاب برگرفته از منطقه‌ای در حد فاصل استان کرمان و استان سیستان و بلوچستان است؛ روستایی دورافتاده که یادآور حماسه ایستادگی و مبارزه حاج قاسم در برابر اشرار است. این کتاب روایتگر بخش کمتر شنیده شده از جنگی به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی است که حدود ۲ الی ۳ سال طول کشیده است.

2

«آیت حق؛ تحلیل تشییع تاریخی شهید سلیمانی»

کاری از جمعی از نویسندگان

ناشر: آفتاب توسعه

کتاب  «آیت حق» در ۷۴ صفحه به تحلیل و بررسی تشییع تاریخی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته است. این کتاب مجموعه گفتارهایی از محمد باقر خرمشاد، پروزیر امامی، حجت الاسلام رضا غلامی، مجید امامی، فرزاد جهان بین، محمد مهدی اسماعیلی، محمدهادی همایون، عبدالحسین کلانتری و سید سعید زاهد زاهدانی است.

3

«شاخص های مکتب شهید سلیمانی»

نویسنده: علی شیرازی

ناشر: خط مقدم

کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» به قلم حجت‌الاسلام علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران نوشته شده و بر مبنای سخنان و خاطرات سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اثری جامع و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات این شهید ارائه می دهد.

4

 «عمو قاسم»

نویسنده: محمدعلی جابری

ناشر: کتابک

این کتاب ویژه کودک و نوجوان در ۴۸ صفحه، به روایت بیست داستان از زندگی سردار حاج قاسم سلیمانی می پردازد تا راه و رسم سلیمانی شدن را به کودکان و نوجوانان بیاموزد.

5

«ما با تو سربلندیم»

نویسنده: بابک نیک طلب، حامد محقق

ناشر: به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)

این کتاب حاوی مجموعه اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی است. «خبرهای سرخ» از منیره هاشمی، «در قصه‌ها» از مریم زارعی، «رسم خوبی» از مرضیه تاجری، «او همیشه هست» از حامد محقق، «مانند تو مرد می‌شوم من» از اسماعیل صوفی نژاد، «چراغ آسمان» از محبوبه صمصام شریعت، «سردار دل‌ها» از طاهره اکرمی، «در راه تو» از سمیه قبادی، «جاری تر از رود» از دادیار حامدی، «غیرت همیشه برجاست» از اکرام السادات هاشمی پور، «آفتاب تاریخ» از طیبه شامانی(طناز)، «تو لبخند درختی» از مهدی طراوتی توانا، «شوق» از محمد عزیزی (نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان، صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را شامل می‌شود.

6

«مالک زمان»

اثری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

ناشر: شهید ابراهیم هادی

کتاب «مالک زمان» بیش از پنجاه داستان زیبا از زندگی و مجاهدت های سردار رشید اسلام مالک اشتر و حاج قاسم سلیمانی را در خود جای داده و زندگی این دو بزرگوار را با هم مقایسه کرده است.

 

7

«من قاسم سلیمانی هستم»

نویسنده: محمد حسینخانی

ناشر: انتشارات شهید حاج قاسم سلیمانی

کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» ویژه کودکان و نوجوانان است و مراحل مختلف زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از تولد تا شهادت را برای آینده‌ سازان این مرز و بوم روایت می‌ کند.

8

«فصلنامه علمی- تخصصی مدیریت جهادی»

صاحب امتیاز: مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع)

«فصلنامه علمی- تخصصی مدیریت جهادی» در شماره ۴ و۵، در ۱۶۰ صفحه و در قالب ۲۴ یادداشت، گفتار و ، با محوریت پرونده ویژه «درآمدی بر مکتب حاج قاسم» منتشر شده است.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید