نمایش جزییات خبر
۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰

هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی تمدید شد

مهلت مشارکت در جشنواره تقدیر از افراد و گروه‌های مروج کتاب‌خوانی تا 20 آذرماه سال جاری تمدید شد.
هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی تمدید شد
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از دیبرخانه ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، مهلت مشارکت مروجان کتابخوانی در هفتمین دوره  جشنواره تقدیر از افراد و گروه‌های مروج کتاب‌خوانی تا ۲۰ آذر تمدید شد. 
 
فراخوان هفتمین دوره رقابت نیمه مهرماه منتشر شد و علاقه‌مندان تا آخر آبان‌ماه  فرصت حضور در این دوره از جشنواره را داشتند اما به دلیل استقبال فعالان و مروجان کتابخوانی مهلت حضور در این رقابت تمدید شد. 
 
فعالان ترویج کتابخوانی می‌‌توانند مستندات فعالیت‌‌هایشان را برای شرکت در رقابت از طریق پست الکترونیک به نشانی moravejan.ketab@gmail.com یا آیدی تلگرام به نشانی @moravejan1399  ارسال کنند. همچنین برای کسب اطلاع بیشتر می‌تواند به وبگاه شبکه ترویج کتابخوانی به نشانی www.bookpromotion.ir  و یا وبگاه تقدیر از مروجان کتابخوانی          www.moravejan.ir  مراجعه کنند یا  با شماره‌های  ۸۸۳۴۲۹۸۰  – ۸۸۳۴۲۹۷۹  تماس بگیرند. 
 
بر اساس این گزارش؛ با توجه به شرایط پیش آمده متاثر از کرونا بخش نگاه ویژه متوجه فضای مجازی و مروجان کتاب در حوزه‌های بهداشت و سلامت، کتاب درمانی، آموزشگران مروج کتاب (معلم، مربی، استاد)، مادران مروج کتاب، مبادله کنندگان کتاب‌های خانگی، خبرنگاران و روزنامه‌نگاران مروج کتاب است. 
 
هفتمین دوره جشنواره مروجان کتابخوانی در شرایطی آغاز شد که نه تنها ایران بلکه همه دنیا گرفتار کرونا شده است. ماه‌هاست همه از هم فاصله می‌گیرند و شرط سلامتی دوری کردن از یکدیگر است. در حالی که می‌دانیم فعالیت ترویجی کتاب نیاز به دورهمی و ارتباط نزدیک دارد. به هر حال در این دوره تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی به کمک آمده است. اگر سال‌های پیش مروجان از دورهمی‌های‌شان در نقاط مختلف می‌گفتند، از جمع‌های محله و مدرسه و روستا و شهر، این بار جمع‌ها از راه دور  و از طریق تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و دیگر امکانات ارتباطی، شکل ‌گرفته است. استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط‌ها را وسیع‌تر کرده است. دیگر لازم نیست افراد هم محله یا هم‌کلاس و هم مدرسه باشند. از ابتدای قرنطینه و کُرونا شاهد ارتباط بیشتر افراد در منطقه‌های جغرافیایی متفاوت رقم خورده است. 
 
جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی با هدف توجه و تحسین افراد، گروه‌ها، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی دارای فعالیت‌های مؤثر و نوآورانه در زمینه ترویج کتاب‌خوانی بنیان نهاد شده است.
 
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید