نمایش جزییات خبر
۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶

مراسم ختم مجازی بچه‌های مسجد برای شهید فخری‌زاده

حجت‌الاسلام و المسلمین امیر ارزانی، از برگزاری مراسم ختم مجازی به منظور گرامیداشت یاد شهید والامقام «محسن فخری‌زاده» خبر داد.
مراسم ختم مجازی بچه‌های مسجد برای شهید فخری‌زاده
حجت‌الاسلام و المسلمین «امیر ارزانی» در گفت وگو با ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، با اشاره به اینکه شهادت سیره عجین شده با روح مردان خداست، اظهار کرد: امروز ملت ایران فقدان دانشمند گرانمایه ای چون شهید فخری زاده را تجربه می کند اما همچنان به مقاومت در مقابل زورگویی هایی مستکبران جهان ادامه می دهد. این واقعه حکایت از آن داشت که راه و رسم شهادت خاموش نشدنی است و ملت ما در مسیر درستی گام برداشتند.
 
 
مشاور رئیس و مدیرکل هماهنگی امور ستادی، روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ادامه داد: آنچه که در برهه کنونی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد، زنده نگاه داشتن یاد و سیره شهدا است، تحقق این هدف مهم در گرو تربیت نسلی است که دغدغه مند ارزش‌های انقلاب اسلامی و پیام شهدا باشد. طبیعتا چنین روحیه ای را می توان در بچه‌های مسجد یافت. نوجوانان و جوانانی که بخشی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اوقات فراغت خود را در کنار وظایف و رویکردهای عبادی در مسجد تعریف کرده اند.
 
 
وی گفت: ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز با توجه به آنچه که اشاره شد فعالیت های متعددی را برای این قشر تدارک دیده و در تلاش است با تکیه بر ظرفیت مسجد و بچه های مسجد، ایران قوی را در سلسله فعالیت‌های کانون‌های فهما محقق سازد تا از این رهگذر هر روز  شاهد بالندگی موفقیت های نسل تربیت شده در بستر مسجد و کانون های مساجد باشیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین امیر ارزانی ادامه داد: برگزاری برنامه‌های مختلف در عرصه زنده نگاه داشتن یاد شهدا از جمله مهمترین رویکردهایی است که در ستاد فهما پیگیری می شود، طرح ملی ایران قوی و سه شنبه های تکریم، برنامه هایی است که در سطح ملی به این منظور دنبال می شود؛ اکنون نیز با شهادت مظلومانه دانشمند هسته ای کشورمان شهید «محسن فخری زاده»، بچه های مسجد از گذرگاه فضای مجازی یاد آن دلاور را زنده نگاه می دارند.

 

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم حضوری، به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، مراسم ختم مجازی دانشمند هسته ای و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور در بستر فضای مجازی برگزار می شود، علاقه مندان می توانند با مراجعه به اینجا، مبادرت به قرائت صلوات، فاتحه، برای آن شهید عالی قدر کنند.

 

مشاور رئیس و مدیرکل هماهنگی امور ستادی، روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه از گروه ها و تشکل های مذهبی سراسر کشور، دعوت کرد به این پویش مجازی بپیوندند و در ثبت این کار خیر و اهدای ثواب آن به روح شهید فخری زاده مشارکت داشته باشند.
 
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید