نمایش جزییات خبر
۴ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۴

تقدیر از تسهیل گران باشگاه های کتابخوانی مدرسه قلم 1 خورموج

با حضور رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی از تسهیل گران باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان مدرسه قلم 1 خورموج تقدیر به عمل آمد.
تقدیر از تسهیل گران باشگاه های کتابخوانی مدرسه قلم 1 خورموج

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حمید زارعی در این آیین تقدیر گفت: کتاب دغدغه اصلی مدیر، معلمان و دانش آموزان مدرسه قلم می باشد که توجه به این مهم مدرسه را به عنوان یک پایگاه فرهنگی معرفی کرده است.

وی بیان کرد: مدرسه قلم آمیخته ای از علم، فرهنگ، خلاقیت و ارائه ایده های نو در حوزه های مختلف می باشد و کسب دو عنوان برتر ملی در جشنواره باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان گواه بر این ادعا است.

زارعی اظهار داشت: باشگاه های کتابخوانی یک فرصت مناسب برای معرفی فعالیت و دستاوردهای فرهنگی دانش آموزان است که نقش مهمی در تشویق دوستان آنها دارد.

وی عنوان کرد: حضور در باشگاه های کتابخوانی برای من یک انگیزه است که این به دلیل وجود و فعالیت تسهیل گران فرهنگی به صورت خودجوش و مردمی می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ضمن قدردانی از تلاش و زحمات مجموعه مدرسه قلم اظهار امیدواری کرد همچون انتخاب پوستر خانم خواجه زاده به عنوان طرح برتر پنجمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، شاهد موفقیت باشگاه های مدرسه در این جشنواره باشیم.

مدیر مدرسه قلم نیز گفت: فعالیت باشگاه های کتابخوانی از سال 95 آغاز شده که از همان سال با برنامه ریزی مناسب توانستیم علاوه بر دانش آموزان مدرسه، خانواده های آنها را نیز به خواندن و تاثیر کتاب در زندگی آشنا کنیم.

زینب حیدری پور افزود: همکاری و هم افزایی بین خانواده ها و مدارس موضوع مهم در تشکیل و فعالیت باشگاه های کتابخوانی شهرستان دشتی می باشد که با وجود افراد فرهنگی و متخصص این امر تحقق یافته است.

تسهیلگر باشگاه یار مهربان خورموج نیز بیان کرد: با توجه به عمر کوتاه فعالیت باشگاه ها در سراسر کشور، افراد مختلف جامعه تحت تاثیر این مهم قرار گرفتند به گونه ای که مردم در قالب های مختلف از جمله موسیقی، نمایش و دیگر هنرها سعی در ترویج فرهنگ مطالعه دارند.

اسماء خواجه زاده گفت: باشگاه های مدرسه قلم با ارائه ایده های خلاقانه کتابخوانی توانسته اند مدرسه را به عنوان مشاور در این راستا معرفی کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت باشگاه ها بر اثر شیوع ویروس کرونا از طریق فضای مجازی انجام می شود، افزود: زنگ کتابخوانی، پویش کتابخوانی و مسابقات مجازی کتاب خوانی از مهمترین برنامه ی باشگاه ها در این ایام است.

لازم به توضیح است که 15 باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در مدرسه قلم فعالیت می کنند که در سال 97و 98 به ترتیب باشگاه های "یار مهربان" و "شکیبا" به تسهیل گری اسماء خواجه زاده و زینب عالی نژاد رتبه برتر ملی را کسب کردند.

در این آیین تعداد 100 جلد کتاب به کتابخانه مدرسه قلم و 60 جلد به باشگاه های کتابخوانی این مدرسه اهداء شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید