نمایش جزییات خبر
۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۹:۵۹

نقش پر رنگ رسانه‌ها در مقابله با کرونا

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین اختتامیه نخستین دوسالانه طنز مطبوعات غرب کشور با تاکید بر نقش پر رنگ رسانه‌ها در مقابله با کرونا، گفت: اصحاب رسانه با آگاهی بخشی به مردم، زمینه های اجتماعی مقابله با کرونا را تقویت می کنند.
نقش پر رنگ رسانه‌ها در مقابله با کرونا

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، احمدحسین فتایی در این مراسم که صبح دوشنبه سوم آذر ماه برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج گفت: تمایل داشتیم که آیین اختتامیه این رویداد مطبوعاتی را با حضور گسترده اصحاب رسانه، شرکت کنندگان و برگزیدگان جشنواره برگزار نماییم، اما تداوم شیوع ویروس کرونا و قرار داشتن استان و شهر خرم آباد در وضعیت قرمز ما را بر آن داشت که ضمن رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و در راستای اجرای مصوبات ستادهای ملی و استانی، آیین اختتامیه را به صورت محدود برگزار کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان سپس ضمن تشکر از معاونت فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل، خانه مطبوعات استان و دفتر مطالعات و برنامه ریزی معاونت مطبوعاتی وزارت متبوع که داوری آثار را برعهده داشت، تصریح کرد: اصحاب رسانه همچون جامعه بزرگ سلامت کشور در خط مقدم مقابله با شیوع ویروس کرونا حضوری پر رنگ داشته و ضمن آگاهی بخشی به مردم، زمینه های اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستادهای ملی و استانی را فراهم نمودند. 

وی ادامه داد: روزنامه نگاران و خبرنگارانی که در نخستین دوره دوسالانه طنز مطبوعات غرب کشور حضور داشتند، با بهره گیری از زبان هنر و شیوه های مختلف مطبوعاتی، آثاری در سطح مطلوب را به دبیرخانه ارسال نمودند و ما تصمیم گرفتیم داوری آثار توسط اساتید و کارشناسان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.

فتایی سپس با اشاره به اینکه بیان حقیقت و انتقاد کارساز و منصفانه خبرنگاران و روزنامه نگاران برای دولت ها بسیار کارگشا و مفید خواهد بود، ابراز داشت: اصحاب رسانه با بیان مشکلات و تبدیل آن به مساله، دولت را برای حل مشکلات و مسائل مبتلا به یاری می کنند و در قالب انتقادات منصفانه و کارشناسانه و با اجتناب از تخریب می توانند راهکارهای خود را نیز به مسئولین ارائه دهند و مسئولین نیز باید با آغوش باز پذیرای اینگونه انتقادات باشند.

در بخش دیگری از این مراسم معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، با تاکید بر جایگاه ویژه مطبوعات در تحولات اجتماعی، گفت: طنز جایگاهی ویژه در ادبیات و فرهنگ ایرانی دارد که در استان لرستان نیز از قدمت خاصی فرهنگی برخوردار است، لذا نیاز است در زمینه طنز مطبوعاتی نیز بازنگری ها و آموزش های لازم صورت گیرد.

رضا نیازی سپس به روند شکل گیری دوسالانه طنز مطبوعات غرب کشور اشاره کرد و گفت: همین دغدغه ها موجب شکل گیری این رویداد مطبوعاتی شد و اگر شرایط به ما اجازه میداد، تلاش داشتیم در کنار جشنواره، دوره های آموزشی را با حضور اساتید این حوزه برگزار نماییم. 

وی در پایان خاطر نشان ساخت: پس از انتشار فراخوان و ارسال آن به استانهای ایلام، کردستان، کرمانشاه و همدان و توزیع آن در سطح استان بالغ بر 90 اثر به دبیرخانه ارسال گردید و در نهایت 16 اثر توسط هیات داوران به عنوان برگزیده بخش های مختلف معرفی شدند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید