نمایش جزییات خبر
۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰

خبرنگاران در خط مقدم مبارزه با کرونا/تسهیلات ۵میلیاردی کرونا به اهالی فرهنگ و رسانه استان

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان از اعطای ۵میلیارد تومانی تسهیلات در ایام کرونا به اصحاب فرهنگ, هنر و رسانه استان خبر داد
خبرنگاران در خط مقدم مبارزه با کرونا/تسهیلات ۵میلیاردی کرونا به اهالی فرهنگ و رسانه استان

به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان, عبیدالله رستمی در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های محلی استان با اشاره به اینکه تلاش و فعالیت اهالی رسانه در ایام کرونا ارزشمند و قابل تقدیر است، اظهار داشت: اهالی رسانه هم مانند کادر بهداشت و درمان در خط مقابله با این بیماری قرار دارند.

عبیدالله رستمی با بیان اینکه سختی و مشقت کار خبرنگاری در این ایام نسبت به گذشته افزایش پیدا کرد، افزود: تا جایی که توانستیم همه تلاش خود را برای حمایت از این قشر بکار گرفته‌ایم.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۶۱۱ فقره پرونده از سوی متقاضیان حوزه فرهنگ، هنر و رسانه استان برای دریافت تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در سامانه کارا ثبت شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآور شد: میزان تسهیلات درخواست شده اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان در سامانه کارا هفت میلیارد و ۵۰۴ میلیون تومان است که تاکنون پنج میلیارد و ۵۴ میلیون تومان آن به متقاضیان پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر تسهیلات سامانه کارا، برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان که در صندوق اعتباری هنر عضویت دارند و از این طریق هم بیمه شدند، هنر کارت صادر شده است.

عبیدالله رستمی با اشاره به اینکه صدور هنر کارت با شارژ ۱۵ میلیون ریالی منوط به ثبت نام و تمایل اعضای صندوق اعتباری هنر است، افزود: آماری از صدور این کارت برای اهالی رسانه استان در اختیار ما نیست چرا که بطور مستقیم از طریق مرکز انجام شده است.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هم چندین مرتبه با همکاری خانه مطبوعات استان اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی بین اعضای این خانه کرده‌ایم

روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: تسهیلات کرونایی به اصحاب رسانه کردستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید