نمایش جزییات خبر
در آئین بازگشایی کتابخانه عمومی حسینی زنجان صورت گرفت؛
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۲

رونمایی از کارت عضویت قدیمی شهید «مجید شهریاری»

در آئین بازگشایی کتابخانه عمومی حسینی زنجان، کارت عضویت قدیمی شهید مجید شهریاری رونمایی شد.
رونمایی از کارت عضویت قدیمی شهید «مجید شهریاری»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و در آئین بازگشایی کتابخانه عمومی حسینی زنجان، کارت عضویت کتابخانه دانشمند هسته ای «شهید مجید شهریاری» که در تاریخ ۱۴ تیرماه ۱۳۵۹ در دوران دانش آموزی شهید شهریاری صادر شده بود رونمایی شد.

مجید شهریاری در سال ۱۳۴۵ و در زنجان متولد شد، تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زنجان، دوره کارشناسی را در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه صنعتی امیر کبیر (از سال ۱۳۶۳ تا سال ۱۳۶۸)، دوره کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هسته ای در دانشگاه صنعتی شریف (از سال ۱۳۶۹ تا سال ۱۳۷۱) و دوره دکتری در رشته مهندسی هسته ای را در دانشگاه امیر کبیر از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۷ گذارنده است.

شهید مجید شهریاری دانشمند هسته ای کشور، فیزیکدان و استاد دانشگاه شهید بهشتی بود که متاسفانه در سن ۴۴ سالگی و در تاریخ ۸ آذر ۱۳۸۹ در یک عملیات تروریستی توسط عوامل موساد ترور و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

مزار شهید شهریاری در امام زاده صالح تهران واقع شده است.

گفتنی است، کتابخانه عمومی حسینی زنجان در طبقه دوم مسجد جامع زنجان واقع شده است و با ۲۰ هزار نسخه کتاب دارای بخش‌های مختلفی همچون سالن مطالعه، کودک، اینترنت، نشریات و محققین است. این کتابخانه بعد از ۱۴ سال انتظار و همزمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، روز چهارشنبه ۲۸ آبان با حضور مرجع عالیقدر آیت الله سید محمد حسینی زنجانی بازگشایی و به بهره برداری رسید.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید