نمایش جزییات خبر
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۶

اهدای 350 جلد کتاب به آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در ادامه برنامه ها و اهدای کتاب به ارگان های مختلف در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، 350 جلد کتاب به ارزش تقریبی 7 میلیون تومان را به آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر اهدا کرد.
اهدای 350  جلد کتاب به آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به عنوان یک نهاد فرهنگی یکی از وظایف خود را ارتقای سطح فرهنگ جامعه می داند، گفت: ارتقای فرهنگ عمومی در گرو ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و برای اینکه بتوانیم فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در جامعه نهادینه کنیم باید زیرساخت های لازم را داشته باشیم.

فریماه بوشهری افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در راستای انجام وظایف ذاتی خود، همواره نسبت به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اهتمام داشته و نسبت به تجهیز کتابخانه ها و اهدای کتاب به مراکز مختلف تلاش می کند و از همین روی به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران 350 عنوان کتاب به ارزش تقریبی 7 میلیون تومان به آموزش و پرورش  استثنایی استان بوشهر کرد.

وی عنوان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه و توجه به موضوعات کودکان و بویژه کودکان استثنایی که با مشکلات فراوان کمتر در جامعه دیده می‌شوند یکی از اهداف اصلی این اداره کل است که در این ایام که متعلق به دانش آموزان است شاید بتواند اندکی از مسائل و مشکلات  آنها را کاهش داده و موجب خوشحالی آنها شویم.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر در ادامه ضمن تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در خصوص این اهدای کتاب، گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از متولیان فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه بوده و در راستای توسعه و ترویج آن در استان بوشهر پیش قدم بوده است.

نصرالله نوروزی افزود: این کودکان علاوه بر نیازهای عمومی همه مردم در جامعه دچار مسائل و مشکلات خاصی بوده که  برای رفع آن ها نیازمند توجه ویژه به آن ها می باشد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر در پایان توسعه و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی را موجبات ارتقای فرهنگی کشور خواند و خاطرنشان کرد:  در این عصر که رسانه های الکترونیکی و مجازی توسعه یافته نباید از موضوع و اثرگذاری کتاب غافل شویم بلکه باید با بهره گیری از ابزار و فرصت های موجود، به دنبال تشویق مردم به انس بیشتر با کتاب و افزایش سرانه مطالعه مفید شهروندان باشیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید