نمایش جزییات خبر
۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۰

جلسه شورای سیاست‌گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر» برگزار شد

جلسه شورای سیاست‌گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر» با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی و اعضاء شورا برگزار شد.
جلسه شورای سیاست‌گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر» برگزار شد
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی  در این جلسه با بیان اهداف و سیاست‌های برگزاری جشنواره چاپ گفت: این جشنواره فرصت مغتنمی برای پاسداشت فعالان عرضه چاپ و نشر و شناسایی و تقدیر از محصولات برتر این دو حوزه به لحاظ زیبایی‌شناسی است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمام ظرفیت های خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن جشنواره بکار خواهد بست.
 
معاون امور فرهنگی با اشاره به همنشینی نشان شیرازه و جشنواره چاپ و نشر نیز گفت: با توجه به ادغام موسسات وابسته به معاونت امور فرهنگی و به جهت برخی زمینه های مشترک و هم خانواده بودن جشنواره نشان شیرازه با چاپ، تصمیم گرفته شد جشنواره نشان شیرازه از سوی دفتر چاپ و نشر برگزار شود. همچنین با تدوین و تصویب آیین‌نامه جدید، این دو رویداد در قالب یک جشنواره برگزار می¬شود. انتظار می‌رود برنامه‌های آن با تعامل ویژه فعالان، متخصصان، اساتید، دست‌اندرکاران و مسئولان صنفی و همکاران دفتر امور چاپ و نشر جشنواره به نحو مطلوب و شایسته پیگیری شود.
 
وی افزود: مناسب است در این جشنواره ضمن تقدیر از خادمان و پیشکسوتان و پدید آورندگان، برگزاری برنامه‌ها و نشست‌های علمی هم در کنار جشنواره مورد توجه قرار قرار گیرد.
 
در ادامه این نشست، هر یک از حاضران دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را برای ارتقا و بهبود شیوه برگزاری جشنواره مطرح کردند و بر نکاتی مانند معرفی توان حوزه چاپ و نشر، نگاه ملی و سراسری به همه ظرفیت‌های کشور، توجه به عنصر خلاقیت و ابداع در ذیل مناسبات محتوایی، نقش بنیادین فرهنگ و زبان فارسی و بومی در آرایه‌های محصولات چاپی و افزوده شدن توجه به زیبایی‌شناسی‌های مندرح کتاب‌های گویا و الکترونیکی تأکید کردند.
 
بر اساس این گزارش، در جلسه شورای سیاست‎گذاری «نخستین دوسالانه جشنواره ملی چاپ و نشر»  که با ریاست معاون امور فرهنگی برگزار شد، علیرضا اسماعیلی، نیکنام حسینی‎پور، علی‌اکبر ابراهیمی، احمد ابوالحسنی، غلامرضا شجاع، فرزاد ادیبی، محمدحسین شهامت‌پور و مهرزاد دانش حضور داشتند. 
 
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید