نمایش جزییات خبر
معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:
۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۲۴

فیلمبرداری پروژه‌های سینمایی و سریال در گیلان باید تعطیل شود

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر ضرورت تعطیلی فیلمبرداری تمام پروژه‌های سینمایی و سریال در این استان، گفت: با توجه به شرایط بد کرونایی سلامت هنرمندان مهم‌تر است.
فیلمبرداری پروژه‌های سینمایی و سریال در گیلان باید تعطیل شود

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید امیر مصباح، صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شیوع ویروس کرونا و وضعیت بد در سطح کشور و استان گیلان، گفت: امروز به واسطه عدم توجه برخی از هموطنان به توصیه‌های بهداشتی مسئولان، کادر درمان و پرستاران با شرایط سخت کرونایی مواجه هستیم و هر روز تعدادی از هموطنان خود را بر اثر ابتلاء به این ویروس خطرناک از دست می‌دهیم.

وی با بیان اینکه شرایط به حدی سخت شده که ستاد ملی کرونا برای کنترل این وضعیت و کاهش آمار ابتلاء و فوتی‌ها اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی را در دستور کار قرار داده است، افزود: قطعاً در هر شرایطی حفظ سلامتی مردم از هر چیزی مهم‌تر است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هر چند اجرای این محدودیت‌ها آسیب‌های مالی جبران ناپذیري به کسب و کارها وارد کرده که جامعه هنر نیز از این قاعده مستثنی نیست، تأکید کرد: در کنار همه خسارت‌های مالی که قطعاً با تلاش خود هنرمندان و حمایت مسئولان می‌توان تا حدودی آن را جبران کرد متأسفانه در ماه‌های گذشته جامعه هنر به ویژه سینما و تلویزیون در سوگ از دست دادن برخی از چهره‌های شاخص خود به دلیل ابتلاء به کرونا نشسته که خلأ وجودی این هنرمندان هیچگاه جبران نخواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه در استان گیلان نیز از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا تلاش شد در اجرای هر برنامه‌ای در حوزه هنری و سینمایی سلامت هنرمندان و شهروندان در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: به همین واسطه طی ۹ ماه گذشته بسیاری از رویدادهای مهم هنری در گیلان لغو و برای اجرا به شرایط و زمان بهتری موکول شده است.

مصباح تعطیلی یازدهمین دوره جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان را یکی از این نمونه‌های عنوان کرد و افزود: امروز با وجود داشتن شرایط لازم برای برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استانی گیلان و همچنین سومین دوره جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی به واسطه تصمیم ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی تمام فعالیت‌ها، برگزاری این جشنواره‌ها لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

وی با تأکید بر اینکه لغو همه این برنامه‌ها برای حفظ سلامت هنرمندان بوده است، تأکید کرد: زمانی که به عنوان متولی حوزه هنر گیلان همه فعالیت‌های هنری برای حفظ سلامت هنرمندان با وجود خسارت مالی فراوان را لغو می‌کنیم نباید شاهد باشیم در سطح استان، گروه‌های غیر بومی به فعالیت خود برای تهیه فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها ادامه می‌دهند.

متولیان جلوی ادامه فعالیت گروه‌های سینمایی و سریالی را بگیرند

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر چند گروه سینمایی و سریالی از تهران در شهرهای لاهیجان، کیاشهر، فومن، سراوان در حال کار هستند، تأکید کرد: با وجود اعمال محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه اول آذر ماه بر اساس شنیده‌ها این گروه‌ها همچنان اصرار به ادامه فعالیت خود دارند.

وی با تأکید بر اینکه باید جلوی این پروژه‌ها به منظور حفظ سلامت هنرمندان به ویژه هنرمندان گیلانی فعال در این پروژه‌ها از سوی متولیان امر گرفته شود، گفت: هیچ توجیهی وجود ندارد زمانی که همه کسب و کارها به دلیل شرایط بد کرونایی تعطیل و یا نیمه تعطیل شده‌اند این گروه‌ها به فعالیت خود ادامه دهند.

مصباح با بیان اینکه گاهی بیش از ۲۰ نفر در یک مکان مسقف در حال فعالیت هستند که زمینه انتقال ویروس کرونا در این محیط بشدت بالا است، ادامه داد: هنرمندان گیلانی حاضر در این پروژه‌ها به اصرار عوامل سازنده مجبور هستند از روز شنبه در محل فیلمبرداری حاضر شوند که این غیر قابل قبول است.

وی تأکید کرد: اگر سلامت و جان هنرمندان برای تصمیم گیران چنین پروژه‌هایی مهم است باید جلوی ادامه فیلمبرداری ها گرفته و ساخت همه پروژه‌های سینمایی و سریالی در استان گیلان تعطیل و به زمان دیگری موکول شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: قطعاً هر گونه خطری جان و سلامت هنرمندان گیلانی را در صحنه‌های فیلمبرداری این پروژه‌ها تهدید کند سازندگان و متولیان امر باید پاسخگو باشند.

خبرگزاری مهر
اشتراک در
کلیدواژه ها: معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر ضرورت تعطیلی فیلمبرداری تمام پروژه‌های سینمایی و سریال در این استان، گفت: با توجه به شرایط بد کرونایی سلامت هنرمندان مهم‌تر اس
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید