نمایش جزییات خبر
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰

تئاتر هنری تحول آفرین و آینده نگر است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به مناسبت آغاز سی و دومین جشنواره تئاتر استان هرمزگان در پیامی گفت : تئاتر هنری تحول آفرین و آینده نگر است.
تئاتر هنری تحول آفرین و آینده نگر است
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی به اهمیت و جایگاه هنر نمایش در تاریخ بشر اشاره کرد و گفت : پیشینه هنر تئاتر به ابتدای خلقت بشر بر می گردد و در نقش برجسته ها ، غارنگارها به وضوح شاهد اجرای آیین های نمایشی برای ستایش خداوند و دوری از بلایا ، خطرات و ازدیاد نعمت ها هستیم.

وی افزود : تئاتر هنر چرخه زیبایی هاست و با مصالح ، مواد و نقش آفرینی انسان ها زیبایی های جدید خلق می کند و در بیان مسایل همیشه جلوتر از زمان گام برمی دارد و خواهان حرکت جامعه به سمت ایده آل و زندگی آرمان شهر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به ویژگی های هنر نمایش اشاره کرد و اظهار داشت : نمایش هرمزگان از چشمه هایی تغذیه می کند که برآمده از سفرهای عظیم پنهان در لایه های فرهنگ عامه ، آیین ها ، رسوم ها ، باورها ، حماسه ها ، اسطوره ها و ... است که بسیار بکر و دست نخورده و زلال می باشد و همین ظرفیت و شاخص هنر نمایش هرمزگان را دارای ویژگی ها و کارکردهای خاص کرده که برای همگان جذاب و دلپذیر است.

کمالی زرکانی به شرایط خاص برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر پرداخت و بیان کرد : فرهنگ و هنر تعطیل پذیر نیست و تامین کننده نیاز روحی و روانی جامعه و تقویت کننده روحیه نشاط و شادابی در جامعه است زیستن در هوای فرهنگ و هنر در شرایط کنونی که با بحران کرونا مواجه هستیم بهترین نسخه شفابخش است و با توجه به همین امر امکان پخش زنده نمایش ها از طریق فضای مجازی برای همگان فراهم شده است.

وی از همه دست اندرکاران برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر هرمزگان به ویژه انجمن نمایش استان ، داوران بازبین و بخش مسابقه ، منتقدان ، اهالی رسانه و جامعه تئاتر استان تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است : شش نمایش در بخش مسابقه سی و دومین جشنواره تئاتر هرمزگان از 26 الی 30 آبان به رقابت می پردازند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید