نمایش جزییات خبر
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۱۰

نشست‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در چهارمین روز «هفته کتاب»

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در چهارمین روز از بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران میزبان شش نشست تخصصی خواهد بود.
نشست‌های خانه کتاب و ادبیات ایران در چهارمین روز «هفته کتاب»

به گزارش ستاد خبری بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، نشست‌هایی که سه شنبه بیست‌وهفتم آبان ماه در چهارمین روز از بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران  از سوی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری سازمان‌ها، نهادها، انجمن‌ها و تشکل‌های فعال حوزه نشر برگزار می‌شود، به شرح زیر است؛

از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ نشست «بررسی و آسیب‌شناسی جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» با حضور محمدعلی مهدوی‌راد،  رضا اکبری، نعمت‌الله فاضلی، داریوش مطلبی و حجت الاسلام و المسلمین رضا مختاری برگزار می‌شود.

همچنین از ساعت ۱۲ الی ۱۳:۳۰ نیز نشست «رونمایی از جدیدترین آثار منتشر شده توسط ناشران و نویسندگان اقلیت‌های دینی» با حضور آرتویت زهرابیان، بهنام مبارکه، فرزانه گشتاسب، دیناز دهنادی و آرش آبایی با مشارکت دفتر مجامع و تشکل‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا می‌شود.

در ادامه برنامه های چهارمین روز از این دوره هفته کتاب، نشست «نقش کتاب به عنوان رابط میان‌فرهنگی و میان‌نسلی» از ساعت ۱۴ الی ۱۵:۳۰  با حضور دکتر غلامرضا امیرخانی، دکتر ابراهیم افشارزنجانی و دکتر اسماعیل حسن‌زاده با مشارکت انجمن ایرانی تاریخ برگزار خواهد شد.

همچنین در این روز از ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰ نشست «وقف دانایی برای مانایی فرهنگ و معارف» با حضور نصرالله حدادی و پیمان سمندری با مشارکت کتابخانه موزه ملک و از ساعت ۱۸ الی ۱۹:۳۰ نشست «اهمیت ویرایش در متون کودک و نوجوان» با حضور محمد گودرزی ‌دهریزی، مریم جلالی، مهدی قنواتی و فهیمه شانه با مشارکت انجمن ویراستاران برگزار می‌شود.

آخرین برنامه چهارمین روز هفته کتاب نیز به نشست «بزرگداشت شاعر برجسته ایرانی خاتم الشعر، عبدالرحمان جامی» با حضور تنی چند از شاعران و پژوهشگران ادبیات فارسی برگزار اختصاص دارد. در این نشست که از ساعت ۲۰ الی ۲۱:۳۰ با حضور اسماعیل امینی شاعر و پژوهشگر ادبی، علیرضا قیامتی استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه فرهنگیان مشهد، خلیل‌الله افضلی مدیر موسسه پژوهشی بایسنغر هرات و علی ایلنت کارشناس ارشد ایران‌شناسی و پژوهشگر برگزار می شود، معرفی ویژگی‌های شعر جامی، بررسی جایگاه جامی در ادبیات فارسی ‌زبان و نقش وی در هم‌گرایی فارسی ‌زبانان جهان طرح و بررسی خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست‌ها را به صورت زنده از طریق اینستاگرام موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی @khaneyeketab  دنبال کنند.

بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «دانایی؛ مانایی» از ۲۴ آبان آغاز و تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ ادامه دارد.

روابط عمومی
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید