نمایش جزییات خبر
۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱

همزمان با هفته کتاب صورت گرفت؛ اجرای طرح « شنبه های کتاب » در کانون ها و کتابخانه های مساجد هرمزگان

حجت الاسلام پهلوانی گفت: همزمان با هفته کتاب، طرح « شنبه های کتاب » در بیش از هزار کانون فرهنگی هنری و کتابخانه های مساجد استان هرمزگان در حال اجراست.
همزمان با هفته کتاب صورت گرفت؛  اجرای طرح « شنبه های کتاب » در کانون ها و کتابخانه های مساجد هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام « احمد پهلوانی » در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های هفته کتاب در کانون های فرهنگی هنری و کتابخانه های مساجد هرمزگان، اظهار کرد: طرح «شنبه‌های کتاب » یکی از شاخص ترین برنامه های این هفته در کانون ها و کتابخانه های مساجد است.

 وی افزود: افتتاح طرح «رواق کتاب» با حضور امامان جماعت و مسئولان در کانون های فرهنگی هنری مساجد شهری و روستایی از دیگر برنامه هاست. 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان از « پویش # شنبه – های – کتاب – مساجد » به عنوان یکی دیگر از برنامه ها نام برد و عنوان کرد: انتشار پوستر، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، عکس و فیلم از اجرای طرح شنبه‌های کتاب، انتشار فایل های مربوط به فرامین مقام معظم رهبری و صحبت‌های مسئولان ارشد استانی و افراد صاحب نظر پیرامون اهمیت کتاب در فضای مجازی، جمع آوری کتاب های بلااستفاده از منازل، معرفی کتاب های مفید کتابخانه های مساجد توسط کتابداران در فضای مجازی ازجمله بخش های این پویش است.

 وی، تکریم فعالان حوزه کتاب را از دیگر برنامه ها برشمرد و گفت: تکریم فعالان حوزه کتاب اعم از کتابداران، اعضای کتابخانه، خیران کتاب، ناشران، نویسندگان، مروجان کتابخوانی و ... در قالب طرح سه شنبه های تکریم  ازجمله بخش های این برنامه است.

 حجت الاسلام پهلوانی از اطلاع رسانی به اعضای کانون ها و کتابخانه ها پیرامون شرکت در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، مروجان کتابخوانی و جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان و ثبت نام و شرکت کتابداران مساجد در دوره های آموزشی سامانه بچه های مسجد به عنوان دیگر برنامه ها یاد کرد.

 وی ثبت و بروز رسانی اطلاعات کتابخانه های مساجد را از دیگر برنامه های هفته کتاب ذکر کرد و افزود: مستندسازی از فعالیت های حوزه کتاب و کتابخوانی(عکس، فیلم و ...) و ارسال گزارش ها به ستاد و برگزاری مسابقات کتابخوانی و مسابقه خلاصه نویسی کتاب از دیگر برنامه هاست.

 این مقام مسئول اضافه کرد: توزیع کتاب با موضوعات عمومی و نرم افزار کتابخانه دیجیتال بین کتابخانه های مساجد، اهدا قرآن به مساجد مجری طرح تلاوت نور و اهدا تفسیر به ائمه جماعات مساجد بخش دیگری از برنامه هاست.

 

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید