نمایش جزییات خبر
۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۴۱

دانایی و مانایی موهبتی است که کتاب عرضه می دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پیامی به مناسبت آغاز بیست و هشتمین هفته کتاب و کتابخوانی هرمزگان گفت : دانایی و مانایی موهبتی است که کتاب عرضه می دارد.
دانایی و مانایی موهبتی است که کتاب عرضه می دارد
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،رضا کمالی زرکانی در اهمیت مطالعه و جایگاه کتاب گفت : کتاب بزرگترین میراث بشری و چراغ پر فروغی است که در تاریکی جهل راهنمای انسان به سوی نور دانایی است .

وی اضافه کرد : کتاب ، مهمترین سند ثبت و اشاعه تجربیات و دانش و زمینه ساز اشتراک گذاری آن در جوامع مختلف و نسل های آینده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با استناد به کتب تاریخی عنوان کرد: با مطالعه جنگنامه ها متوجه می شویم در لایه های پنهان کشور گشایی ها مهمترین بخشی که نابود و غارت می شد گنجینه مکتوب بود تا از این طریق علم و دانش آن کشور را مصادره و بر اعتبار خود بیافزایند و ایران بارها و بارها طعم سوختن میراث مکتوب خود و انتقال آن به سایر ممالک را چشیده است.

کمالی زرکانی افزود : در دنیای امروز به لطف پیشرفت های نرم افزاری مرزهای دانایی و مانایی فراتر از جغرافیای خاص و محدود شده است و کشوری در صدر این منزل می نشیند که صادر کننده بیشتر دانش باشد.

وی به نقش فرهنگ و هنر و به ویژه مطالعه و کتابخوانی در شرایط بحرانی اشاره کرد و گفت : امروز اثرات مخرب بحران کرونا روح و روان جامعه را می آزارد و آنچه می تواند استرس ها و تنش های ناشی از آن را بکاهد همانا فرهنگ و هنر ، همنشینی با کتاب ، موسیقی، فیلم و سایر هنرها است و در همین راستا طرح های مختلفی از جمله طرح پاییزه کتاب برای تسهیل دسترسی مردم به کتاب در نظر گرفته شده است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد : در هفته کتاب و کتاب خوانی هرمزگان بیش از 50 برنامه مختلف از جمله رونمایی کتاب مولفان استان ، اجرای طرح پاییزه کتاب ، جشنواره چیچیکا ، مسابقات کتابخوانی مجازی ، جشنواره کتاب من ، طرح اهدای کتاب ، مسابقات تصویر سازی کتاب ، ساخت ده ها کلیپ از خوانش کتاب توسط مولفان استان و ... اجرا می شود .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید