نمایش جزییات خبر
۲۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵

اعلام برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی را اعلام کرد.
اعلام برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی هرمزگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، رضا کمالی زرکانی هفته کتاب را بهترین فرصت برای ارایه دستاوردهای یک ساله مرتبط با ترویج فرهنگ مطالعه دانست و گفت : بررسی ها نشان می دهد در ایام کرونا و ماندن مردم در خانه اقبال به سمت مطالعه کتاب افزایش یافته و بیشتر پزشکان نیز برای آرامش روانی خانواده ها آنها را تشویق به مطالعه و کتابخوانی می کنند.

وی به برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی که از 24 آبان ماه آغاز می شود اشاره کرد و افزود : بیش از 50 برنامه متنوع با رعایت پروتکل های بهداشتی و بیشتر با رویکرد مجازی برای این هفته درنظر گرفته شده است.

کمالی زرکانی اضافه کرد : دیدار با پیشکسوتان حوزه کتاب ، رونمایی و نقد هشت اثر از مولفان استان ، معرفی کتاب و قصه گویی در نقاط مختلف بندرعباس توسط باشگاه کتابخوانی ، بازدید از کتابفروشی های عضو طرح پاییزه کتاب ، افتتاحیه جشنواره چی چی کا ، مسابقه قصه گویی ، معرفی کتب نویسندگان استان ، کتابگردی در کتابفروشی ها ، کارگاه های آموزشی کتابخوانی ، جشنواره کتاب من ، مسابقات تصویرسازی کتاب ، ساخت کلیپ از خوانش بخشی از کتب مولفان استان در فضای مجازی و ...  بخشی از برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در بندرعباس می باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به برنامه های هفته کتاب در شهرستان های هرمزگان اشاره کرد و گفت : در شهرستان های بندرلنگه ، بستک ، سیریک ، میناب ، پارسیان ، رودان ، خمیر و بستک بیش از 30 برنامه از جمله تجلیل از مروجان کتابخوانی ، مسابقات مجازی کتابخوانی ، نشست با اهل قلم ، رونمایی از کتب مولفان بومی ، اهدای کتاب ، شبی با قصه ، نشست های تخصصی با فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی ، مسابقات نقاشی و عکس با موضوع مطالعه و ... از جمله مهمترین موارد می باشد.

گفتنی است : هفته کتاب و کتابخوانی از 24 آبان آغاز و تا 30 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید