نمایش جزییات خبر
۲۸ آذر ۱۳۸۹ ۱۳:۴۱

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی: تصویب 82 میلیارد ریال اعتبار در حوزه فرهنگی و هنری در سفر هیئت دولت به استان مرکزی

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی از تصویب 82 میلیارد ریال اعتبار در سفر سوم هیئت دولت در حوزه فرهنگی و هنری برای این استان خبر داد.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی از تصویب 82 میلیارد ریال اعتبار در سفر سوم هیئت دولت در حوزه فرهنگی و هنری  برای این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، مصطفی مشایخی، از تصویب 82 میلیارد ریال اعتبار در سفر هیئت دولت برای استان مرکزی در حوزه فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: این اعتبار برای اجرایی شدن 6مصوبه سفر دولت عدالت محور از 14 طرح تصویبی در حوزه فرهنگی و هنری به استان مرکزی هزینه خواهد شد که امید است با اجرایی شدن این مصوبات در بخش های مختلف فرهنگی، هنری و دینی تحول عظیم ایجاد شود.

وی افزود: دور سوم سفر هیئت دولت به استان مرکزی همزمان با مذاکرات 1+5 بود که هم در حوزه خارجی و هم داخلی سبب تعجب و خنثی شدن توطئه دشمنان شد.

مشایخی در ادامه با اشاره به اینکه ملت همیشه در صحنه ایران همواره در موقع ضرورت در صحنه حضور داشته و عشق و ارادت خود را به رهبری و نظام نشان داده اند، اضافه کرد: حضور گسترده مردم در حوزه داخلی موجب نا امیدی افرادی که در صدد ضعیف جلوه دادن طرح هدفمند کردن یارانه ها بودند، شد.

  وی با بیان این که دور سوم سفر هیئت دولت به استان مرکزی با رویکرد فرهنگی بوده است، ادامه داد: ایجاد بنیاد بین المللی امام خمینی در خمین در سال 90 ،- شش میلیارد ریال برای فعالیتهای فرهنگی و هنری طی سالهای 90 و 91 ، اختصاص ' سه میلیارد ریال برای کانونهای فرهنگی مساجد ، سه میلیارد ریال برای فعالیتهای قرآنی ، ده میلیارد ریال برای مجتمع های فرهنگی و هنری و سینمایی ، تجهیز مجتمع های ساخته شده فرهنگی استان ، افزایش اعتبار احداث تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی استان و بهره بردراری در سال 92 ، اختصاص تسهیلات مجتمع چاپ و نشر در استان توسط بخش خصوصی ، احداث هنرستان هنرهای زیبا در استان ، صدور مجوز شهرک سینمایی در زرندیه ، احداث کتابخانه مرکزی در خمین ، ساوه، فراهان ، تفرش ، زاویه و دلیجان ، اختصاص ده میلیارد ریال برای تجهیز بیت امام (ره)، اختصاص 50میلیارد ریال برای طرح های زیست محیطی و کاهش الودگی اراک ،پایدار کردن طرح توسعه خمین در برنامه پنجم توسعه کشوراز جمله مصوبات این دور سفر در بخش فرهنگی بوده است.

 

مرکزی
اشتراک در
کلیدواژه ها: مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی: تصویب 82 میلیارد ریال اعتبار در حوزه فرهنگی و هنری در سفر هیئت دولت به استان مرکزی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید