نمایش جزییات خبر
۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۸:۵۷

فراخوان همایش علمی پژوهشی آیت اله ملا فتحعلی سلطان آبادی

فراخوان همایش علمی پژوهشی آیت اله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی عراقی(اراکی) اعلام شد.
فراخوان همایش علمی پژوهشی آیت اله ملا فتحعلی سلطان آبادی
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، بزرگداشت و تکریم مقام علمی و معنوی مفاخر کشور در عرصه های مختلف تنها پاسداشت یک فرد نیست بلکه زدودن غبار غفلت و فراموشی از چهرۀ گنجینه هایی است که هر کدام می توانند چراغ راه امروز ما شوند و تشنگان حقیقت را از سرگشتگی به ساحل اطمینان برسانند. آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی اراکی که به حق مفسر بی بدیل ، عالم ربانی و ابوذر ثانی لقب گرفته است ، مجمع تقوی و ورع و ایقان و مخزن اخبار و تفسیر آیات قرآن و صاحب کرامت باهره بود.
هرچند فروغ سیمای علمی و معنوی آن عالم سالک نیز از گزند غفلت و بی توجهی به این سرمایه های گرانسنگ در امان نبوده است و غبار گذر ایام نگذاشته آنچنان که باید به آن یگانه دوران پرداخته و پژوهشگران و اندیشمندان جستجوگر گوهر دانایی و معنویت به اقیانوس عمیق و سرشار از خلوص ، بندگی و اطمینان و به سیطرۀ علمی ناشی از جهد و توکل او دست یابد. چه خسارت بزرگی است. غفلت از این سرمایه های بی بدیل . 
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بر آن شد تا در راستای رسالت و در حد بضاعت خود به این عرصه ورود کند و فراخوان حاضر گام نخست در این تکاپوی علمی است که البته به ثمر رسیدن آن جهاد علمی و همدلی مومنانۀ همه دغدغه مندان و تلاشگران در عرصه علوم آل محمد (ص) را میطلبد در این مسیر به اهداف الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج) چشم امید داریم.
اهداف:
* بر دست دادن شناخت عمیق تر از شخصیت آیت اله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی عراقی(اراکی)
* تولید آثار علمی و پژوهشی با موضوع جشنواره * گسترش فعالیت های پژوهشی مرتبط با شخصیت علمی و عرفانی آیت اله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی عراقی(اراکی)
* گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان برتر آثار پژوهشی در زمینه مفاخر علمی و دینی استان مرکزی و کمک به انتشار گسترده تر این آثار
محورهای همایش:
1- زهد و پارسایی در سیره عملی آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره) 2- آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره) از منرر بزرگان و مراجع 3- کرامات و حالات عرفانی و جلوه های صبر و گذشت در سیره عملی آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره) 4- آثار و خدمات عمرانی و اجتماعی آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره)
5- مراتب علمی آیت الله ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره) 6- رهنمودها و دستورالعمل های حیات طیبه در بیان آیت الله ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره) 7- شاگردان و پرورش یافتگان مکتب تربیتی آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره) 8- زمان شناسی و آگاهی سیاسی و اجتماعی آیت الله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی(ره) 9- مکتب سامرا (شیوه های علمی و آموزشی، امور اجتماعی و سیاسی، استعمار ستیزی، امامت، تبلیغ و...)
تقویم:
مهلت ارسال آثار: 1399/11/15 زمان اعلام آثار برگزیده: نیمه اول بهمن ماه 1399
تاریخ برگزاری اختتامیه همایش: در صورت عادی شدن شرایط بهداشتی و صدور مجوز توسط مراکز بهداشتی استان در بهار ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
جوایز بخش اصلی:
نفراول: لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 3۰/۰۰۰/۰۰۰ریال جایزه نقدی نفردوم: لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 25/۰۰۰/۰۰۰ریال جایزه نقدی نفرسوم: لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 2۰/۰۰۰/۰۰۰ریال جایزه نقدی نفر چهارم:لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 15/۰۰۰/۰۰۰ریال جایزه نقدی نفر پنجم:لوح تقدیر، تندیس جشنواره و 1۰/۰۰۰/۰۰۰ریال جایزه نقدی
 
- در صورت اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر مساعد شدن شرایط کشور و تصمیم دبیرخانه به جهت برگزاری مراسم اختتامیه، برگزیدگان همایش جهت قرائت اثر خود با هزینه دبیرخانه همایش از سوی استان دعوت و در مراسم اختتامیه شرکت خواهند داشت.
- در صورت برگزاری مراسم هزینه های اسکان و پذیرایی در طول برگزاری جشنواره به عهده دبیرخانه جشنواره بوده و به شرکت کنندگان درمرحله ی پایانی متناسب با موقعیت استان کمک هزینه سفر زمینی یا ریلی پرداخت خواهدشد.
- آثار برگزیده درقالب لوح فشرده و یا کتاب چاپ و برای شرکت کنندگان ارسال خواهد گردید - در صورت عدم وجود شرایط مناسب جهت برگزاری اختتامیه، مراسم به صورت مجازی برگزار خواهد شد که شرایط آن متعاقبا
اعلام می گردد.
راهنمای تنظیم مقالات:
1- مقالات درکاغذ4 A، محیط 3000Word ، 3002Word ، 3002Word و بالاتر با قلم زر یا لوتوس در 01- 31 صفحه 200 کلمه ای تایپ شده همراه لوح فشرده CD ارسال شوند.
2- چکیده فارسی مقالات حداکثر 010-300 کلمه و واژگان کلیدی (حداکثر 1-2) کلمه باشد. 3- شیوه ارجاع براساس(نام خانوادگی،سال انتشار،صفحه)باشد.

4- الگوی منابع و ماخذمطابق الگوی نام خانوادگی،نام مؤلف،نام اثر،محل نشر، ناشر، نوبت،چاپ،سال انتشار تنظیم شود.
شیوه ارسال:
1- مراجعه به سایت farhangarak@gmail.com و آپلود فایل مقاله از قسمت ارسال مقالات. 2- فراخوان در سایت markazi.farhang.gov.ir قابل دسترس می باشد. 3- پژوهشگران می توانند مقالات خود را به آدرس پستی دبیرخانه همایش استان به همراه لوح فشرده با درج مشخصات کامل
شناسنامه ای و نشانی پستی و شماره تماس نیز ارسال نمایند(قید عبارت مربوط به« همایش علمی پژوهشی آیت اله آخوند ملا فتحعلی سلطان آبادی عراقی(اراکی) الزامی است.در صورت ارسال از طریق پست درج مشخصات کامل صاحب مقاله شامل نام و نام خانوادگی ،مدرک و رشته تحصیلی ،شماره تلفن،(ترجیحا همراه) ،نشانی مکاتباتی و پست الکترونیکی صاحب مقاله الزامی است.
نکات:
0- لازم است مقاله دربردارنده موضوعات همایش باشد. (مقالات خارج از موضوعات همایش داوری نخواهد شد.) 3- مقاله ارسالی نبایددر همایش های قبلی و مرتبط ارائه شده باشد. 2- مقاله ارسالی مسترد نمی گردد. 4- ارسال چند مقاله ازیک فرد بلامانع است. 1- مقالات برگزیده در مجموعه ای منتشر و چاپ می گردد. 6- قید عنوان دقیق موضوع هر یک از مقالات ارسالی در فرم تقاضای شرکت و الصاق تصویر آن بر روی هر یک از مقالات به صورت جداگانه
الزامی است.
نشانی پستی:
اراک، خیابان جهاد(هپکو)، شهرک شهید بهشتی ، فاز 0، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،دبیرخانه همایش علمی پژوهشی اخلاق و آداب رضوی. شماره تماس :تلفکس: 23302310-0862

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید