نمایش جزییات خبر
۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۵:۲۹

هیچ زبانی گویاتر و رساتر از زبان هنر نیست

نماینده ولی فقیه هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در دیدار با کارکنان بخش های تخصصی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : زبان هنر گویا ترین و رساترین زبان است.
هیچ زبانی گویاتر و رساتر از زبان هنر نیست
  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده به اهمیت زبان هنر پرداخت و افزود : وقتی کسی با زبان هنر با دیگران ارتباط می گیرد همه دالان های حسی او را تحت تاثیر قرار می دهد و اثری ماندگار به جای می گذارد.

وی به ظرفیت های فرهنگی و هنری هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت : ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی ، هنری هرمزگان سینه به سینه از نسل های متمادی به ما رسیده است و در این راستا می توان به هنر موسیقی که ریشه در آیین ها دارد ، هنر لباس دوزی ، معماری ، صنعت و کشتی سازی و ... اشاره کرد که اگر این داشته ها را قدر ندانیم توسط کشورهای همسایه مصادره خواهد شد .

رییس شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان یاد آور شد : مطالعه و کتابخوانی از دیگر ظرفیت های مهم مردم هرمزگان است و گواه این امر نمایشگاه بزرگ کتاب است که اکثر ناشران مطرح در آن شرکت می کنند و از لحاظ استقبال و خرید مردم جزء چند استان اول کشور محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان عنوان کرد : قرار گرفتن 9 شهر هرمزگان در لیست شهرهای خلاق کشور نیز یک رکورد بی سابقه است و جای بسی خرسندی و خوشحالی دارد و نشان می دهد ظرفیت های هرمزگان اگر به آن توجه شود بی مانند و بی رقیب است

امام جمعه بندرعباس به گستردگی حوزه فرهنگ و هنر و شمولیت آن اشاره کرد و بیان داشت : به نسبت بزرگی خانواده فرهنگ و هنر ، تاثیر آن بر بخش های مختلف اجتماع به ویژه نسل های جدید باید بیشتر باشد و زمینه جذب آن ها را فراهم کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده به جایگاه برجسته و مهم شورای فرهنگ عمومی پرداخت و گفت : شورای فرهنگ عمومی ظرفیتی است که می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات حوزه های مختلف فرهنگ ،ادارات و مراکز زیر مجموعه باشد اما لازم است این مشکلات در قالب طرح به شورا ارایه و پس از تصویب اجرایی شود و در کل شورای فرهنگ عمومی می تواند به مرجع مطالبه گری تبدیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اضافه کرد : فعالیت های فرهنگی هنری باید به سمت اقتصادی شدن سوق یابد تا مشکل بسیاری از شاغلین این بخش حل شود و در این راستا حمایت های تسهیلاتی حوزه فرهنگ و هنر می تواند گره گشا باشد.

امام جمعه بندرعباس بیان کرد : فعالیت ها و کارهای فرهنگی و هنری نیازمند کار پژوهشی است و اگر پژوهش در خدمت مسایل کاربردی قرار گیرد باعث جهش ، پیشرفت و شکوفایی جامعه می شود .

وی بانک اطلاعاتی را مهمترین بستر برنامه ریزی دانست و افزود : همه ادارات و سازمان ها مدعی داشتن بانک اطلاعاتی هستند اما وقتی به آن رجوع می کنی دارای نواقص فراوان هستند و در حوزه فرهنگ و هنر نیز یک بانک اطلاعاتی بی نقص و کامل از ضروریات برنامه ریزی است.

عبادی زاده تاکید کرد : هنر دارای دو بال محتوا و شکل است و هنرمندان برای پرواز به هردو آن نیاز دارند و در بسیاری موارد شاهدیم که شکل هنر قوی است اما از لحاظ محتوا چندان برجسته نیست و به این نقصان باید پرداخته شود.

نماینده ولی فقیه در استان بر کیفی سازی مطبوعات استان تاکید کرد و افزود : رسانه های دیجیتال و تلویزیون های مجازی در آینده ای نزدیک از سایر رسانه ها پیشی خواهد گرفت و از هم اکنون باید زمینه لازم را برای ایجاد رسانه های مجازی و توسعه آن فراهم کنیم.

عبادی زاده بیان کرد : داشتن مرکز هرمزگان شناسی قوی با امکانات پژوهشی مناسب می تواند در جهت ثبت و انتشار آیین ها ، آداب ، رسوم و ظرفیت های فرهنگی و هنری و انتقال آن به نسل های آینده موثر باشد و باید در اولویت و مورد حمایت جدی قرار گیرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید