نمایش جزییات خبر
۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷

فرهنگ و هنر می تواند در خدمت حل مشکلات جامعه باشد

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس در نشست با فعالان فرهنگی ، هنری ، رسانه ای ، دینی و قرآنی هرمزگان : فرهنگ و هنر می تواند در خدمت حل مشکلات جامعه باشد.
فرهنگ و هنر می تواند در خدمت حل مشکلات جامعه باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده ضمن تاکید بر اهمیت جایگاه فرهنگ و هنر در جامعه گفت : هنر مکتبی بهترین ابزار در خدمت جامعه است و هنرمندان نقش به سزایی در ترویج آداب و رسوم دارند.

وی افزود : امروز جامعه بیش از هر زمان دیگر نیاز به نشاط اجتماعی دارد و به ویژه در ایام گسترش بیماری کرونا مامن گاه امنی برای آرامش ذهنی مردم باشد.

امام جمعه بندرعباس به سهم مسئولیت های اجتماعی صنایع مختلف در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت : هرمزگان تاکنون نتوانسته سهم اجتماعی خود را از صنایع و شرکت های بزرگ تحقق ببخشد و استان به شدت نیاز دارد که این صنایع و شرکت ها سهم اجتماعی خود را به مردم بپردازند و امروز این صنایع باید به استان کمک و توجه ویژه کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی هرمزگان به مراحل تدوین سند توسعه فرهنگی هرمزگان پرداخت و اظهار داشت : این سند که چشم انداز و مانیفست آینده استان در ایجاد تحولات زیربنایی در حوزه های فرهنگ و هنر می باشد توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مراکز علمی ، پژوهشی و دانشگاهی در حال تدوین است و لازم است هیات های اندیشه ورز از میان جامعه هنری ، کانون های مساجد، موسسات قرآنی و ... کمک به این طرح تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به جایگاه مطبوعات و رسانه ها اشاره کرد و گفت : جایگاه مطبوعات و رسانه ها نباید مورد غفلت واقع شود و حضور مطبوعات برای رشد جامعه و آگاهی جمعی یک ضرورت است و مسئولان نیز باید در مقابل انتقادات سازنده و منصفانه مطبوعات سئه صدر بیشتری داشته باشند و آسیب به مطبوعات در حقیقت آسیب به آگاهی جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده به همراهی و همگرایی مطبوعات و هنرمندان تاکید کرد و افزود : این اتحاد و همگرایی که همراه با خلاقیت و نوآوری خواهد بود می تواند در ایجاد روش های نوین اطلاع رسانی و جذاب کارگشا باشد.

وی به اهمیت حضور طلاب ، روحانیون و بچه های مسجدی و قرآنی در عرصه های فرهنگی – هنری پرداخت و گفت : کانون های فرهنگی – هنری و موسسات قرآنی پایگاه دینی و معنوی جامعه هستند و امروز مسجدی زنده و بالنده است که در آن فعایت های فرهنگی و هنری صورت می گیرد.

امام جمعه بندرعباس اظهار داشت : تیم فرهنگی دستگاه های استان در بهترین وضعیت قرار دارد و همه  مسئولان در راس، لایق و کارآمد بومی هستند و باید توجه داشته باشند که کشف استعدادهای ناشناخته در عرصه های مختلف وظیفه اصلی مسئولان می باشد.

گفتنی است : در این نشست پس از ارائه گزارش فعالیت های فرهنگی ، هنری ، دینی ، قرآنی توسط رضا کمالی زرکانی ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعضای حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید