نمایش جزییات خبر
با هدف ارائه گزارش و بیان مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی به نمایندگان مجلس شورای اسلامی صورت گرفت؛
۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴

نشست فراکسیون روحانیت مجلس با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

نشست فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و با موضوع توسعه کتابخوانی و مشکلات مالی نهاد برگزار شد.
نشست فراکسیون روحانیت مجلس با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از تاریخچه و فعالیت های نهاد به بیان نواقص قانونی و کمبودهای بودجه ای نهاد پرداخت و به سوالات نمایندگان این فراکسیون پاسخ داد.

وی در این نشست تأکید کرد: هر چه در تخصیص بودجه و امکانات به کتابخانه های عمومی کاهش صورت گیرد چندین برابر آن باید در برنامه های کاهش اسیب های اجتماعی تخصیص یابد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تأکید بر اهمیت کتاب و کتابخانه ها و لزوم توجه به نهاد کتابخانه های عمومی در بودجه سال ۱۴۰۰ به ارائه پیشنهادها و نقطه نظرات خود پرداختند.

ارتباط بیشتر مدیران کل استانی نهاد با نمایندگان مجلس، توجه به امکانات محلی، لزوم افزایش ساعات کار کتابخانه ها، توجه به بودجه نهاد، استفاده از کتابخانه های سیار در مناطق محروم و کمتربرخوردار، برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان، تعامل بیشتر با دستگاه ها دیگر در تأمین نیازمندی های نهاد از جمله نظرات نمایندگان مجلس در این نشست بود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید