نمایش جزییات خبر
۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰

دوره آموزش مجازی کتابداری ویژه کانون‌های مساجد گیلان برگزار می‌شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان از برگزاری دوره آموزش مجازی کتابداری ویژه کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.
دوره آموزش مجازی کتابداری ویژه کانون‌های مساجد گیلان برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد گفت: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در نظر دارد دوره آموزشی مجازی کتابداری ویژه کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور را برگزار کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با بیان اینکه برگزاری این دوره آموزشی تا ۳۰ بهمن ادامه دارد افزود: فهرست‌نویسی و سازماندهی مواد، اصول و مبانی کتابداری و اطلاع‌رسانی، خدمات عمومی در کتابخانه‌ها و اداره کتابخانه‌ها از سرفصل‌های این دوره آموزشی مجازی است.

به گفته وی، نرم‌افزارهای کتابخانه‌ای، حفاظت و نگهداری مواد، مجموعه‌سازی و مرجع و آرشیو از دیگر سرفصل‌های دوره آموزش مجازی کتابداری در کتابخانه‌های مساجد است.

رضوانی‌نژاد با بیان اینکه پس از پایان دوره آموزش مجازی کتابداری و کسب امتیاز لازم، گواهی حضور برای شرکت‌کنندگان صادر می‌شود اذعان کرد: این آزمون در بستر رویداد فهما و در قالب «طرح ملی ایران قوی» برگزار شده و عضویت در سامانه بچه‌های مسجد با نقش کتابدار از الزامات شرکت در دوره است.

وی، حضور در این دوره را دارای ۲۰۰ امتیاز برای هر کانون دانست و بیان کرد: هم اکنون ۲۴۶ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گیلان فعال است.

رضوانی‌نژاد خاطرنشان ساخت: از این تعداد ۱۴ کتابخانه در شبستان مساجد راه اندازی شده و ۹۸ کتابخانه دارای مخزن است.

اشتراک در
کلیدواژه ها: مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان از برگزاری دوره آموزش مجازی کتابداری ویژه کتابخانه‌های مساجد استان خبر داد.
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید