نمایش جزییات خبر
۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۵۴

چهل مسجد چهل مولودی خوانی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبر داد: در گرامیداشت هفته وحدت و به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس در چهل مسجد استان، چهل مولودی خوانی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
چهل مسجد چهل مولودی خوانی

به گزارش روابط عمومی فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، عبیدالله رستمی در مصاحبه با رسانه های محلی اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و میلاد منجی عالم بشریت حضرت محمد (ص) در چهل مسجد سطح استان چهل مراسم مولودی خوانی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی افزود: در مناطق کردنشین هر ساله در ایام ماه مبارک ربیع الاول و میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی(ص) مراسمات ویژه با حضور مولودی خوانان و دف نوازان حرفه ای به همراه توزیع شیرینی و شربت در سطح مساجد سراسر استان مهمان مردم و عاشقان آن حضرت می باشد امسال نیز این اداره کل با همکاری موسسات قرآنی تخصصی و با رعایت پروتکل های بهداشتی در چهل مسجد مراسم مولودی خوانی برگزار شود.

رستمی اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا مراسمات مولودی خوانی بیشتر از بلندگوهای مساجد به سمع ونظر مردم محلات و شهرهای استان خواهد رسید.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان در خصوص اهداف و ویژگی های این مراسمات گفت: اجرای زنده مولودی خوانی  و قرائت قصیده بردیه در وصف حضرت ختمی مرتبت(ص) به منظور ایجاد نشاط معنوی و کاستن از فشار ناشی از شیوع ویروس کرونا به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس از جمله مهمترین اهداف و ویژگی های این مراسمات معنوی است.

رستمی به بازنشر این مولودی‌خوانی‌ها از طریق فضای مجازی برای مردم استان اشاره کرد و افزود: این کار باعث می‌شود انتظار مردم استان در ماه مولود برآورده و از امکان سرایت کرونا از طریق تجمع‌های آیینی جلوگیری شود.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: هفته وحدت در کردستان- مولودی خوانی- میلاد حضرت محمد(ص)
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید