نمایش جزییات خبر
۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷

آموزه‌های نهج‌البلاغه با برنامه‌ علمی و فرهنگی به سایر کشورها معرفی می‌شود

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرار است با اجرای طرح پایتختی نهج‌البلاغه، مفاهیم و آموزه‌های این کتاب گران‌سنگ به کشورهای مختلف و مسلمانان جهان در قالب برنامه‌های علمی، فرهنگی و هنری معرفی شود.
آموزه‌های نهج‌البلاغه با برنامه‌ علمی و فرهنگی به سایر کشورها معرفی می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مرتضی خدمتکار در نشست خبری با موضوع "کاشان، پایتخت نهج ابلاغه ایران"  بیان کرد: پایتختی نهج‌البلاغه محدود و منحصر در منطقه کاشان نیست، بلکه یک رویداد ملی و حتی بین‌المللی است، زیرا می‌تواند یک جریان‌سازی فرهنگی در کشورهای اسلامی باشد.

وی هدف‌گذاری طرح انتخاب کاشان به عنوان پایتخت نهج‌البلاغه را جریان‌سازی فرهنگی با محوریت معارف و آموزه‌های این کتاب ارزشمند و گران‌سنگ دانست و افزود: آغاز طرح از کاشان از این رو اهمیت دارد که قرار است، برای یک حرکت جدید ریل‌گذاری و جهت‌گیری اتفاق بیافتد.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان و صاحب‌نظران اضافه کرد: برای این رویداد ملی یکی از هدف‌گذاری‌ها زمینه‌سازی تقویت وحدت و همدلی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وی گفت: در شرایطی که وحدت و انسجام ملی و همچنین بین‌المللی بین کشورهای اسلامی حائز اهمیت است، کتاب نهج‌البلاغه می‌تواند مایه وحدت و همدلی بیش از پیش در کشور و حتی در سطح بین‌المللی قرار گیرد.

در انتهای ،این نشست خبری پس از قرائت پیام وزیر، خطاب به مردم شریف منطقه فرهنگی کاشان، لوح طرح ملی کاشان، پایتخت نهج البلاغه ایران، توسط مرتضی خدمتکار مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به علی اکبر مرتضایی، فرماندار ویژه کاشان تقدیم شد.

لازم به ذکراست: نشست خبری با موضوع "کاشان، پایتخت نهج ابلاغه ایران" با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان،مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به عنوان مسوول دبیرخانه دائمی پایتخت نهج البلاغه، تنی چند از اصحاب رسانه پنج شنبه 24 مهر ماه  در محل سالن جلسات فرمانداری ویژه کاشان برگزارشد.

گفتنی است، مراسم آغاز رسمی طرح ملی کاشان پایتخت نهج البلاغه ایران روز دوشنبه گذشته 21 مهر ماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار اصفهان و نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان در محل وزارت ارشاد برگزار شد.


روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید