نمایش جزییات خبر
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۱

ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان افتتاح شد

همزمان با هفته خوشنویسی ایران و با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان خوشنویس استان ، ششمین سالانه خوشنویسی استان در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان افتتاخ شد .
ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، ششمین سالانه خوشنویسی استان کرمان با نمایش  ۹۰ اثر خوشنویسی از آثار اساتید و دارندگان‌ مدرک فوق ممتاز در بخشهای خوشنویسی نستعلیق،شکسته نستعلیق،نقاشی خط و خوشنویسی خط ثلث در موزه هنرهای معاصر کرمان گشایش یافت .

این نمایشگاه که پنجشنبه ۲۴ مهرماه  آغاز به کار کرده است  تا ۲۴ آبان‌ماه آماده بازدید علاقه مندان است .

  بعد از انتشار فراخوانو برای شرکت در این  نمایشگاه سالانه؛  ۱۳۰ اثر به دبیر خانه موزه رسیده که پس از کارشناسی توسط اساتید کرمانی ۹۰ اثر انتخاب گردید .

این سالانه به مناسبت هفته خوشنویسی ایران در شش سال گذشته بدون وقفه در موزه اجرا شده  است.ساعات بازدید از نمایشگاه ۸ تا ۱13:30 و  و عصرها 16 تا18: 30 می باشد .

محمدرضاعلیزاده در مراسم افتتاح این نمایشگاه در سخنانی با اشاره به محدودیتهای اجتماعی ناشی از ویروس کرونا و تاثیر آن به حوزه فرهنگ و هنر گفت : ارتباط و تعاملاتی و برنامه هایی که در حوزه فرهنگ  و هنر شکل میگرفته محدود شده و اکثر این برنامه ها در فضای مجازی شکل می گیرد .

وی ادامه  داد : با همه این محدودیتها ، برنامه های مناسبی در این بخش با حضور و همراهی هنرمندان طراحی و اجرا شده که این نمایشگاه ، اخرین کار و فعالیت هنری است که امروز گشایش می‌یابد .

 

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید