نمایش جزییات خبر
نمایشگاه بین المللی مجازی کتاب سئول ۲۰۲۰؛
۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۷

حضور موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در نمایشگاه بین‌المللی مجازی کتاب سئول ۲۰۲۰

بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب سئول برای اولین بار و به صورت مجازی در قالب برنامه‌های آنلاین و آفلاین آغاز به کار کرد.
حضور موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در نمایشگاه بین‌المللی مجازی کتاب سئول ۲۰۲۰

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی و به نقل از موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، نمایشگاه بین المللی کتاب سئول که هر سال در ماه ژوئن برگزار می شد، متاثر از ویروس کرونا به تعویق افتاد و از امروز (جمعه ٢٥ مهرماه٩٩) در قالب برنامه های آنلاین و آفلاین آغاز به کار کرد. 

نمایشگاه کتاب سئول با انتخاب شعار(Entanglement) به معنی «درگیری و گرفتاری» به شیوع ویروس جهانی کرونا نگاه خاص و ویژه ای داشته و با استفاده از پلتفرم نمایشگاه به شناخت زیبایی های این معضل جهانی و اخلاق همزیستی مسالمت آمیز با آن می پردازد. 

کشور روسیه به عنوان مهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه به صورت مجازی حضور دارد و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران همچون سال های گذشته در این رویداد فرهنگی حضور یافته است. از جمله فعالیت های این موسسه در اولین نمایشگاه کتاب مجازی سئول می توان به معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و معرفی سایتBooks from Iran  (محتوی ۱۹۰۰ عنوان کتاب به همراه چکیده انگلیسی) اشاره کرد. 

همچنین در بخش رویدادهای مجازی نیز این موسسه ویدیو کلیپ هایی در خصوص معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و طرح حمایتی گرنت بارگذاری کرده است.

نمایشگاه کتاب سئول برای فعالان حرفه ای حوزه نشر در سراسر جهان فرصتی را از طریق بورسیه های تخصصی فراهم کرده  تا بتواند با حضور در این نمایشگاه به تقویت مبادلات بین المللی نشر بپردازند. 

همچنین نمایشگاه کتاب سئول برنامه های ویژه ای را به صورت آنلاین برای شرکت کنندگان در خصوص بازاریابی و تبادل کپی رایت از تاریخ ۳۰ مهر ماه تا ۲ آبان برگزار خواهد کرد.

این نمایشگاه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جهانگردی و اتحادیه ناشران برگزار و حمایت می شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید