نمایش جزییات خبر
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۰:۰۰

نقش موثر کانون های مساجد در تعمیق و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در دیدار با مدیر کل امور استانها و مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: این کانون ها با اجرای برنامه های ارزشی، نقش مهمی در ترویج و تعمیق سبک زندگی اسلامی ایرانی و تقویت فرهنگ دینی و عمومی ایفا می کنند.
نقش موثر کانون های مساجد در تعمیق و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، «احمد حسین فتایی» امروز چهارشنبه بیست و سوم مهر ماه در دیدار با حسین براتی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با اجرای برنامه های ارزشی نقش مهمی در ترویج و تعمیق سبک زندگی اسلامی ایرانی و تقویت فرهنگ دینی و عمومی ایفا می کنند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: کانون های مساجد با هدف جذب جوانان و نوجوانان در اجرای برنامه های فرهنگی هنری تاسیس شده و تاکنون توانسته اند در راستای این هدف موثر عمل کند.

  وی ادامه داد: این مراکز با کمترین امکانات، نقشی موثر و مثبت در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری استان ایفا می کنند و از ظرفیت بالای نسل جوان در تعمیق و تقویت ارزش ها دینی بهره برداری لازم را انجام می دهند.

 فتایی تصریح کرد: حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بسیار ضروری است و با توجه به محرومیت های موجود انتظار می رود که این استان به صورت ویژه مورد توجه ستاد کشوری قرار گیرد.

در ادامه این دیدار مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ضمن تشکر از نگاه ویژه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به فعالیت های فرهنگی و هنری مساجد، گفت: تقویت و تجهیز کانون های فرهنگی هنری مساجد بستر توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری و تقویت فرهنگ دینی و فرهنگ عمومی در جامعه را فراهم می آورد.

 حسین براتی افزود: رویکرد اخیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد توجه به فعالیت های هنری و بهره گیری از ظرفیت های این عرصه برای تقویت فرهنگ عمومی جامعه و مقابله با هجمه های فرهنگی دشمنان است.

مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: هدف از تشکیل شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد، استفاده از همه ظرفیت ها و توانمندی های استانی برای احیای فعالیت های مسجد محور و کمک هر چه بیشتر به مساجد و کانون های فرهنگی هنری است.

 براتی همچنین با اشاره به اهمیت حمایت استانی از کانون های فرهنگی هنری مساجد، بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری و ویروس کرونا و تاثیری که بر فعالیت ای کانون ها فرهنگی هنری در مساجد ، انتظار می رود تجهیزات و امکانات کانون های فرهنگی هنری مساجد تقویت شود.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: با توجه به پیشنهادات استان ها، عضویت جدید برخی دستگاه های موثر دیگر در حوزه مسجد در شورای سیاستگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد در دستور کار قرار گرفته است.

  

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید