نمایش جزییات خبر
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۷

برگزاری جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت مهربانی درسیستان وبلوچستان

سومین جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت ومهربانی در سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
برگزاری جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت مهربانی درسیستان وبلوچستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد سیستان و بلوچستان، مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان گفت:با عنایت به نام گذاری شهرستان زاهدان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی برپایی این جشنواره بزرگ فرهنگی و ادبی در آینه ی شعر پارسی و فولکلور اقوام مومن و دیندار کشورمی تواند یاری رسان ما در تحقق  و تقویت وحدت  و انسجام اقوام ایران اسلامی و ایجاد همدلی و برادری باشد.
حسین مسگرانی افزود:شناسایی و معرفی نقاط اشتراک و تقویت وفاق اقوام ایرانی در راستای تقویت وحدت و انسجام اسلامی و ملی ،ایجاد فضای همدلی و برادری در میان اقوام و مذاهب ایران اسلامی و فرصتی  برای تعامل  و گفتگوی  فرهنگی در میان ایشان،گردآوری و  انتشار آثار  ادبی در نعت و منقبت پیام آور مهربانی و خاندان پاک ایشان به زبان ها و گویش های متداول در ایران اسلامی (فارسی ، بلوچی، سیستانی، ترکی ،کردی، عربی، ترکمنی) و ایجاد فضای با نشاط فرهنگی و معنوی از أهداف این کنگره می باشد .
وی ادامه داد:پس از تشکیل جلسات شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی و احصاء نظرات اعضاء و تشکیل دبیرخانه ، فراخوان جشنواره ملی شعر پیامبر رحمت ومهربانی در شش زبان فارسی، بلوچی،ترکی،کردی، عربی، ترکمنی وگویش سیستان تنظیم و همزمان با آغاز هفته وحدت با تکیه بر فضای مجازی منتشر خواهد شد.
مسگرانی خاطرنشان کرد: آثار در فضای مجازی دریافت و مورد بررسی و رتبه بندی توسط هئیت داوران استانی و کشوری قرار خواهد گرفت.
 وی گفت:دبیرخانه ی جشنواره برای دریافت آثار از طریق نمابر و ایمیل اعلام شده اقدام خواهد کرد وبر اساس شرایط پیش رو و اپیدمی بیماری کرونا، هیات داوران به صورت مجازی آثار ارسالی را دریافت ونتایج بررسی به دبیرخانه اعلام خواهد شد.
- آنچه مد نظر است دعوت از حداقل یک شاعر از زبان های اعلام شده است.
مسگرانی ادامه داد: آغاز تبلیغات مجازی و انتشار فراخوان جشنواره به میمنت و مبارکی شأن و نام پیام آور بزرگ صلح و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص)، در هفته ی وحدت وزمان برگزاری بهمن ماه سال جاری، خواهد بود.
گفتنی است این جشنواره با حمایت معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید