نمایش جزییات خبر
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۳۴

رونمایی از طرح گرنت ایکاپی در پایان نمایشگاه مجازی کتاب اندونزی ۲۰۲۰

امکان مبادله کپی‌رایت با ناشران اندونزیایی در نمایشگاه مجازی اندونزی به صورت آنلاین فراهم شد.
رونمایی از طرح گرنت ایکاپی در پایان نمایشگاه مجازی کتاب اندونزی ۲۰۲۰
به گزارش روابط عمومی موسسه خانه‌کتاب و ادبیات ایران، در چهلمین دوره از نمایشگاه کتاب اندونزی که به صورت مجازی برگزار شد، آژانس اقتصاد خلاق اندونزی (Bekrak) و انجمن ناشران اندونزی (Ikapi) به منظور ایجاد و تقویت بازار تجارت کپی‌رایت در اندونزی با همکاری هم برنامه مشترکی برای تقویت ارتباطات بین ناشران اندونزیایی، ناشران بین‌المللی و آژانس‌های ادبی از سراسر جهان به اجرا گذاشتند.   

 

شایان ذکر است که این برنامه برای ناشران و آژانس‌های ادبی علاقه‌مند به همکاری با ناشران اندونزیایی امکاناتی را فراهم  می‌کند تا با صدور مجوز خرید و فروش کپی‌رایت آثار خود، از مزایایی همچون کمک هزینه سفر، اقامت، شرکت در سمینارها و تورهای فرهنگی بهره‌مند شوند. 

 

لازم به ذکر است که متقاضیان برای ثبت‌نام باید دارای کاتالوگ ترجمه شده و علاقه‌مند به تجارت در بازار اندونزی باشند. 
اندونزی به عنوان یک بازار در تلاش است تا اهداف تجاری خود را در دنیای نشر توسعه دهد؛ این هدف نه تنها برای تجارت بلکه برای ایجاد رابطه عمیق بین ناشران برای همکاری موفق در آینده برنامه‌ریزی شده است.  

 

 نمایشگاه کتاب اندونزی هر سال توسط وزارت فرهنگ و با همکاری اتحادیه ناشران(ikapi) این کشور برگزار می‌شود و کتاب‌های عرضه شده در این دوره، تا ۶ماه در وب سایت indonesia-bookfair.com  در دسترس خواهد بود. 

 

مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به  نمایندگی از صنعت نشر کشور ایران در این نمایشگاه  حضور یافت و صنعت نشر ایران، آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب های برگزیده جوایز ادبی از قبیل جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه جلال آل احمد را معرفی کرد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید