نمایش جزییات خبر
#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۲

دومین رویداد فهما با محور طرح ملی ایران قوی در سطح کانون های مساجد استان فارس برگزار می‌شود

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس از برگزاری دومین رویداد ملی «فهما» در قالب طرح «ایران قوی» در یک هزار و 241 باب کانون در سطح استان خبر داد.
دومین رویداد فهما با محور طرح ملی ایران قوی در سطح کانون های مساجد استان فارس برگزار می‌شود

حجت الاسلام حسین امیدی،  امروز (چهارشنبه 23 مهر ماه) در جمع خبرنگاران گفت: طرح «ایران قوی» برای اجرای دومین رویداد ملی «فهما» در سال 1399 براساس مصوبه شورای طرح و برنامه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور همزمان با هفته دفاع مقدس آغاز شد و پیاده سازی فرم های ثبت فعالیت ها و اطلاعات کانون و فرآیند این طرح در سامانه «بچه های مسجد» انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرا این طرح تا دهه مبارک فجر و ولادت حضرت زهرا (س) ادامه خواهد داشت، افزود: طرح «ایران قوی» با چهار موضوع و عرصه متفاوت شامل «قرآن و سیره اهل بیت (ع)»، «مسجد و گام دوم انقلاب»، «پیشرفت و امید به آینده»، «مقاومت و عزت ایرانی» اجرا می شود که حوزه فعالیتی کانون های فرهنگی هنری مساجد را تعریف می کند.

حجت الاسلام امیدی خاطرنشان کرد: در سال 1398 استان قم عنوان پایتختی «فهما» که مخفف فرهنگ و هنر مساجد ایران است را به خود اختصاص داد و مجموع امتیازات کسب شده پایتخت بعدی فهما را مشخص می کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس با بیان اینکه پس از گذشت بازه زمانی اجرای طرح، آثار ثبت شده کانون های مساجد توسط داوران ملی داوری می شوند، یادآور شد: مجموع امتیازات کانون ها در طرح ملی «ایران قوی» در سال جاری تا سال 1400 بر 2 تقسیم می شود و براساس معدل، کانون برتر انتخاب خواهد شد.

وی اظهار داشت: در قالب طرح «ایران قوی» مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد باید برنامه ها و اطلاعات کانون را در سامانه «بچه های مسجد» به نشانی https://bachehayemasjed.ir در سه شبستان «هنر»، «فرهنگ» و «نوآوری» با 12 رواق «نمایش»، «سرود»، «قلم»، «فیلم»، «ترنج»، «نور»، «کتاب»، «دانش»، «رسانه»، «همدلی»، «کارآفرینی» و «فن آوری» برای کسب امتیاز و دریافت سرانه ثبت کنند.

حجت الاسلام امیدی همچنین گفت: ائمه جماعات، مدیران و رابطان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فارس و اصحاب رسانه در اجرای اولین رویداد ملی «فهما» در سال 1398 همراهی و همکاری خوبی را با ستاد استان داشتند و امیدواریم تداوم این همکاری منجر به ارتقای جایگاه استان فارس در دومین رویداد ملی «فهما» شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس
اشتراک در
کلیدواژه ها: دومین رویداد فهما با محور طرح ملی ایران قوی در سطح کانون های مساجد استان فارس برگزار می‌شود
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید