نمایش جزییات خبر
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۶

افتتاح نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان جنوب کرمان در جیرفت

نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان جنوب کرمان به مناسبت هفته خوشنویسی با 40 اثر در جیرفت افتتاح شد.
افتتاح نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان جنوب کرمان در جیرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان جنوب کرمان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان،  معاونین و خوشنویسان جنوب کرمان در سالن نمایشگاه یادمان ولایت جیرفت  به مدت یک هفته افتتاح شد.

حسین اسحاقی  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در آیین افتتاحیه این نمایشگاه با تبریک هفته خوش نویسی اظهارداشت: با تدابیر دکتر صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در بحث فرهنگ و هنر اتفاقات خوبی رخ داده است.

وی با اشاره به صدور هنر کارت برای هنرمندان گفت: هنر کارت توسط صندوق هنر به عنوان کارت هویت برای هنرمندان صادر می شود .

اسحاقی عنوان کرد: یکی از برنامه های اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان پایه گذاری و راه اندازی جشنواره های هنری بوده که مهم ترین آن در بحث خوشنویسی، جشنواره  ملی خوشنویسی شهید هوشنگ مداحی پور است که امسال دومین دوره آن برگزار می شود.

وی افزود: می طلبد در بحث آموزش خوشنویسی در جنوب کرمان تلاش بیشتری صورت پذیرد فضای آموزش محیا شود تا تمامی دوستداران این حوزه بتوانند از این هنر قدسی استفاده کنند تا در آینده هنرمندان شاخصی بتوانیم تحویل جامعه دهیم.

رامین افتخاری معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان نیز با اشاره به تاریخچه کلاس های خوشنویسی و بنای این هنر در جنوب کرمان، گفت: می طلبد از خوشنویسان و هنرمندان این حوزه حمایت شود تا بتوانند آثار بیشتری خلق کنند.

وی افزود: تلاش هنرمندان و پیشکسوتان عرصه خوشنویسی  در طول سالیان گذشته  قابل تقدیر است و امروزه نیز استقبال هنرمندان از این رشته بسیار بالا است که این مهم به رشد و تعالی خوشنویسی جنوب کرمان کمک می کند.

گفتنی است هنر دوستان می توانند  صبح از ساعت 8 الی 12 ظهرها از ساعت 16 الی 18 به مدت یک هفته از این نمایشگاه بازدید نمایند.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید