نمایش جزییات خبر
#شیراز_پایتخت_کتاب_ایران
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۳

معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس: هر خانه یک سینما؛ هر کودک یک داور

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از داوری خانگی جشنواره۳۳ برای همه کودکان و نوجوانان سراسر کشور خبر داد و شرایط ثبت‌نام را نیز اعلام کرد.
معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس: هر خانه یک سینما؛ هر کودک یک داور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ بهروز مرامی با بیان شرایط ثبت‌نام داوران کودک و نوجوان سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، گفت: به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اعلام دبیرخانه جشنواره و با توجه به شیوع ویروس کووید۱۹ و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، امسال داوران کودک و نوجوان برخلاف گذشته، به صورت آنلاین آثار جشنواره را در خانه و از طریق برخط داوری خواهند کرد.
بر اساس این خبر، همچنین مقرر شده تا به واسطه امکان مشاهده برخط آثار توسط جمع بیشتری از مخاطبان، داوران کودک و نوجوان پس از ثبت‌نام، به صورت فراگیر و با جمعیتی بیش‌تر از گذشته به داوری آثار بپردازند و فراخوان تصویری برای ثبت‌نام داوران کودک و نوجوان رسانه‌ای شده است.
بر اساس این فراخوان عمومی، کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۵ ساله (متولدین ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۴) می‌توانند از سراسر کشور از طریق سامانه جشنواره (به آدرس www.portal.icff.ir) در بخش داوری کودکان و نوجوانان ثبت‌نام کنند.
پس از تایید، داوران کودک و نوجوان طی روزهای جشنواره، بعد از دیدن آثار ۵ بخش بلند داستانی، کوتاه زنده و انیمیشن، وب‌سری و بخش کروناروایت در یکی از پلتفرم‌های نماوا، فیلیمو و تیوا، به سامانه جشنواره مراجعه و یکی از سه تا گزینه (خوب، متوسط و ضعیف) را انتخاب کنند.
گفتنی است نمایش فیلم‌ها برای داوران کودک و نوجوان و خانواده‌هایشان در پلتفرم‌ها رایگان در نظر گرفته شده است.
همچنین با هدف اختصاص شرایط عادلانه برای داوری آثار این پنج بخش، اگر داوران کودک و نوجوان دیدن فیلمی را بر اساس جدول برنامه‌ها از یک پلتفرم از دست دادند، می‌توانند فقط یک بار دیگر، آن فیلم را در یک پلتفرم دیگر ببینند.
فرصت ثبت‌نام داوران کودک و نوجوان سراسر کشور فقط تا جمعه ۲۵ مهر تعیین شده است و جدول نمایش آثار در پلتفرم‌ها، به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی فارس
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید