نمایش جزییات خبر
به همت ستاد فهما استان کرمان؛
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۹

سومین همایش ملی پیامبر اعظم (ص) در هفته وحدت برگزار می‌شود

علیزاده با اشاره به برنامه‌های هفته وحدت در استان کرمان، از برگزاری همایش ملی پیامبر اعظم(ص) با محوریت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این استان خبر داد.
سومین همایش ملی پیامبر اعظم (ص) در هفته وحدت برگزار می‌شود
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، «محمدرضا علیزاده» صبح یکشنبه 20 مهر طی نشستی که در محل سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی استان کرمان برگزار شد، با اشاره به سبقه همایش ملی پیامبر اعظم(ص) گفت: نخستین دوره این همایش در سال 1393 با حضور آیت الله اراکی برگزار شد، همچنین دومین دوره این همایش همایش در سال 1396 با حضور آیت الله اعرافی و جمعی از برادران اهل تسنن و سایر اقلیت های مذهبی برگزار شد.
 
 
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، با بیان این مطلب که همایش پیامبر اعظم(ص) در تقویم ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور قرار گرفته و دبیرخانه دائمی آن در کرمان تشکیل شده است، افزود: امسال با توجه به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و شیوع ویروس کرونا، برنامه ریزی‌های مربوط به برگزاری همایش قاب متفاوتی پیدا کرد و بنا شد امسال محور برنامه‌ها در گستره فضای مجازی برگزار شود.
 
 
 
وی ادامه داد: سومین دوره این همایش یک روزه، 11 آبان ماه و مقارن با هفته وحدت، در دو بخش صبح در قالب کارگاه و اختتامیه آن بعداز ظهر با جمعیت حداقلی برگزار می شود.
 
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بتصریح کرد: ابعاد شخصیتی پیامبر اکرم ( ص ) کامل تشریح نشده است؛ بنابراین جا دارد که از طریق چنین همایش هایی به این موضوع مهم توجه شود و از طرف دیگر نقاط ضعف هم باید شناسایی و در جهت رفع آنان تلاش کرد.

 

 

مچنین در بخش دیگری از این نشست، «محمد صادق بصیری» با بیان اینکه در اهمیت برگزاری همایش ملی پیامبر اعظم(ص) هیچ شکی نیست و جا دارد در ابعاد مختلف شخصیت پیامبر اکرم ( ص )  کارهای پژوهشی انجام شود، افزود: اما باید در این زمینه از یک سو به اثر بخش بودن این همایش و از سوی دیگر به محدودیت های ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا توجه کرد.

 

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمان با بیان این مطلب که طبق آخرین مصوبات ستاد ملی کرونا، برگزاری هرگونه همایش و سمینار ممنوع شده است، تصریح کرد: لذا در این شرایط باید همایش ها با رویکرد تخصصی برگزار و از برگزاری به صورت عمومی اجتناب کرد.

 

وی ادامه داد: از آنجایی که دین مبین اسلام و شخصیت پیامبر اکرم ( ص ) به مسائل بهداشتی نیز توجه زیادی داشته اند پیشنهاد می شود که یک میزگرد تخصصی نیز با محوریت بهداشت از دیدگاه پیامبر اکرم ( ص ) داشته باشیم.

 

بصیری افزود: سومین دوره این همایش یک روزه، 11 آبان ماه و مقارن با هفته وحدت، در دو بخش صبح در قالب کارگاه و اختتامیه آن بعداز ظهر با جمعیت حداقلی برگزار می شود.

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید