نمایش جزییات خبر
۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵

هفته دفاع مقدس یکی از مهمترین مناسبت های تاریخ ایران زمین است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هفته دفاع مقدس یکی از مهمترین مناسبت های تاریخ ایران زمین است.
هفته دفاع مقدس یکی از مهمترین مناسبت های تاریخ ایران زمین است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در برنامه تلویزیونی پخش زنده چهل سالگی دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس سرشار از رشادت‌ها و فداکاری های رزمندگان کشور است که با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل از ناموس و خاک ایران دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس مهمترین مناسبت در تاریخ ایران زمین است، افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس بخشی از تاریخ فراموش نشدنی است که باید علاوه فرهنگ سازی جهاد و شهادت، این مهم را نسل به نسل منتقل کنیم.

کرمپور عنوان داشت: مهمترین ویژگی دفاع مقدس که موجب ماندگاری آن شد این بود که ایران آغازگر جنگ نبود و رژیم بعثی عراق با تحریک کشورهای دیگر به ایران حمله کرد.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از ویژگی های دفاع مقدس وحدت و همدلی بود که باعث پیروزی در این جنگ تحمیلی شد و امروزه این وحدت و همدلی در جامعه الزامی است.

کرمپور ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید ضمن گرامیداشت این هفته تاریخی، با اجرای برنامه های مختلف و متنوع زمینه ترویج این مهم را فراهم سازند.

وی بیان داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این راستا 20 برنامه فرهنگی و هنری با محوریت مقاومت، حماسه و ایثار در نمایشگاه دفاع مقدس برگزار کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطرنشان کرد: مجموعه اداره کل آمادگی لازم جهت حمایت و همکاری با آثار تولید شده هنرمندان با موضوع خلیج فارس را دارد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید