نمایش جزییات خبر
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:
۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹

نقش موثر مطالعه در کاهش بازگشت زندانیان به زندان‌ها

جلسه معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مسئولان فرهنگی سازمان‌ زندان‌های کشور برگزار شد.
نقش موثر مطالعه در کاهش بازگشت زندانیان به زندان‌ها
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی در دیدار با مسئولان فرهنگی سازمان‌ زندان‌ های کشور با اشاره به نقش موثر مطالعه در کاهش بازگشت زندانیان به زندان ها و با تاکید بر انجام اقدامات فرهنگی برای اصلاح رفتار زندانیان و بزهکاران گفت: تجهیز کتابخانه ‎های زندان ‌ها گام موثری برای اصلاح زندانیان است و در میان زندانیان افرادی هستند که پیشینه کتابخوانی دارند و به دلیل ناآشنایی و ندانم‎ کاری به زندان افتاده‎ اند. 
 
وی ادامه داد: تجهیز کتابخانه ‎های سازمان ‌ها و نهادها یکی از وظایفی است که بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در طول این سال ها نیز زندان‎ های کشور به صورت مجزا یا از طریق سازمان زندان ‎ها اقدام به ارسال درخواست‎ برای تجهیز کتابخانه‎‏ ها کرده‌اند که در اسرع وقت حمایت ‎های لازم صورت گرفته است. 
 
جوادی با اشاره به برگزاری جام باشگاه‎ های کتابخوانی در زندان ‎ها گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در چند سال گذشته انجام شده برگزاری جام باشگاه‎ های کتابخوانی برای مددجویان است. با این اقدام کتابخوانی به صورت هدفمندتر در زندان‎ ها انجام شده است که می‎تواند توسعه بیشتری پیدا کند و بازخوردهای بهتری داشته باشد. 
 
معاون امور فرهنگی با اشاره به آمادگی معاونت امور فرهنگی برای برگزاری مسابقات کتابخوانی، تقدیر از برگزیدگان و برگزاری نمایشگاه کتاب در زندان‎ ها گفت: در تفاهم‎نامه همکاری که در حال آماده‌ سازی است به این موارد توجه خواهد شد و امیدوارم با ایجاد بستر فرهنگی در زندان ها شاهد کاهش بروز جرم و بزه در کشور باشیم و از بروز جرایم و تخلفات جلوگیری کنیم. 
 
در ادامه این مراسم جوهری معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ‌ها با اشاره به تغییرات صورت گرفته در سازمان زندان‎ها در ماه‌های اخیر گفت: سعی داریم نگاه امنیتی به زندان ‌ها را کاهش دهیم تا بتوانیم از گروه‌ های مختلفی که در حوزه آموزش فعال هستند برای آموزش زندانیان بهره ببریم. 
 
وی ادامه داد: در حال حاضر سوادآموزی به زندانیان و ادامه تحصیلات تکمیلی از مواردی هستند که در زندان‎ ها انجام می‎شوند. تلاش داریم از ظرفیت نهادها و سازمان‎ های برای ایجاد فضای فرهنگی بهتر در زندان‎ها بهره ببریم تا از این طریق نرخ بازگشت بزهکاران به زندان را کاهش دهیم زیرا آموزش به زندانیان نقش مستقیمی در کاهش بازگشت زندانیان به زندان دارد. 
 
در این جلسه علیرضا اسماعیلی، ابراهیم حیدری، مهدی حافظی و حجت‌الاسلام و المسلمین ملکی حضور داشتند.
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید