نمایش جزییات خبر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تشریح کرد:
۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۹

برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر گیلان در هفته دفاع مقدس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تشریح برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر استان در هفته دفاع مقدس برای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس، گفت: باید از ابزارهای فرهنگی و هنری در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس استفاده شود.
برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر گیلان به‌مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی با اشاره به چهل سالگی دفاع مقدس، اظهار کرد: ابزارهای فرهنگی و هنری از مهم‌ترین راهکارها برای حفظ و انتقال این فرهنگ به نسل جوان جامعه است.

وی، ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، روحیه جهاد و از خود گذشتگی را وظیفه همگان عنوان کرد و ادامه داد: فعالان فرهنگی، هنری و رسانه نقش مهم در این زمینه می‌توانند ایفا کرده و روحیه ایثار و شهادت را در قالب شعر، رمان، داستان، نمایشنامه، فیلم، موسیقی، سینما، نقاشی و سایر ابعاد به نمایش بگذارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در تشریح بخشی از برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر استان به‌مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس که با اعتبار بالغ بر پانصد میلیون ریال در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری شب‌های خاطره «روایت فتح» در هفت مسجد بزرگ رشت، همایش تجلیل از نویسندگان برجسته ادبیات پایداری و تجلیل از ایثارگران حوزه فرهنگ و هنر استان بخشی از این برنامه‌ها است.

فاضلی با اشاره به نقش رسانه‌ها در زمینه ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس، یادآور شد: در همین راستا نیز، فردا (پنجشنبه، 3 مهرماه 99) همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس، مانور رسانه‌ای در استان گیلان با بارگذاری همزمان و انتشار مطالبی در تیتر یک در رسانه‌های محلی اعم از مکتوب و مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: در حوزه هنری نیز چاپ پوستر یادمان دفاع مقدس و رونمایی در منزل مجاهد بسیجی «حاج جوشن»، آغاز به‌کار دیوارنگاره سه‌بعدی «نسیم ظفر» و برپایی نمایشگاه عکس و پوستر ۴۰ سال مقاومت در نگارخانه مارلیک رشت را در دست اجرا داریم.

فاضلی با بیان اینکه در بخش نمایشی نیز اجرای تئاتر خیابانی با موضوع دفاع مقدس به مدت یک هفته در هفت نقطه شهر رشت برنامه‌ریزی شده و در حال اجرا است، گفت: اجرای شب شعر پایداری و تجلیل از هنرمند پیشکسوت استاد زحمتکش (خالق تصاویر و نقاشی‌های دفاع مقدس)، بخش دیگری از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای هفته دفاع مقدس امسال است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همچنین با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در سطح ۱۶ شهرستان استان، اظهار کرد: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام شهرستان‌های استان نیز اجرای برنامه‌های مختلفی را برای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس در دستور کار دارند.

وی، برپایی نمایشگاه‌های عکس، پوستر و کتاب، خوانش مجازی کتاب، مسابقه‌های فرهنگی و هنری، برگزاری شب شعر و خاطره، رونمایی از کتاب، تجلیل از هنرمندان ایثارگر و رزمنده، آغاز ساخت مستند شهید عشوری، تئاترهای خیابانی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، دیدار با خانواده شهدا و رزمندگان، مسابقه نامه‌ای به رزمندگان و سایر موارد را بخشی از برنامه ادارات شهرستانی فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان گیلان اعلام کرد.

فاضلی در پایان با بیان اینکه فرهنگ و هنر در نهادینه شدن یک موضوع در جامعه نقش بسیار مهمی دارد، گفت: باید برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده ایران اسلامی از ابزارهای فرهنگی و هنری استفاده کنیم.

اشتراک در
کلیدواژه ها: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تشریح برنامه‌های حوزه فرهنگ و هنر استان در هفته دفاع مقدس برای گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس، گفت: باید از ابزارهای فرهنگی و هنری در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس استف
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید