نمایش جزییات خبر
در دومین شب از برگزاری جشنواره فیلم کرمان
۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۱

مراسم روز ملی سینما و یادمان محمد علی کشاورز بازیگر فقید سینما و مسعود مهرابی، نویسنده مجله فیلم در باغ موزه هرندی شهر کرمان برگزار شد

در دومین شب از برگزاری جشنواره فیلم کرمان با حضور جمعی از مسئولان و اهالی سینما، مراسم روز ملی سینما و یادمان محمد علی کشاورز بازیگر فقید سینما و تلویزیون و مسعود مهرابی، نویسنده مجله فیلم در باغ موزه هرندی شهر کرمان برگزار شد.
مراسم روز ملی سینما و یادمان محمد علی کشاورز  بازیگر فقید سینما و مسعود مهرابی، نویسنده مجله فیلم در باغ موزه هرندی شهر کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، محمد رضا علیزاده ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم در سخنانی گفت: سینما هنری فاخر است که می تواند ظرفیت ها و جاذبه های استان کرمان را به بهترین شکل معرفی کند.
وی با اشاره به گرامیداشت روز ملی سینما افزود: یاد و خاطره هنرمند فقید استاد محمد علی کشاورز و منتقد و نویسنده سینما مرحوم مسعود مهرابی را گرامی می داریم.

وی  از افزایش ظرفیتهای ساختاری سینما در استان گفت و گفت: از سال ۹۲ تاکنون تعداد سالن های سینما در این استان از هفت به ۱۴ سالن افزایش یافته است که رشد ۱۰۰ درصدی را در بخش سالن نمایش شاهد هستیم،همچنین با احیا و افتتاح سالن های نمایش فیلم، تعداد صندلی های سینما با افزایش ۶۰ درصدی از ۲ هزار و ۷۰۰ صندلی به چهار هزار و ۵۰۰ صندلی رسیده است.

علیزاده ادامه داد: در بحث برگزاری رویدادهای سینمایی نیز در هفت سال گذشته ۱۸ رویداد شامل جشنواره های فجر، سینما حقیقت و کودک در استان کرمان اجرا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان کرمان گفت: همچنین در حوزه آموزش نیز در کنار هنرستان پسرانه، هنرستان دخترانه هنر نیز راه اندازی شده است و تعداد آموزشگاه های آزاد نیز افزایش قابل توجهی یافته که نقش مهمی در پرورش استعداهای سینمایی و هنری دارند.

وی با اشاره به توانمندیهای استان در حوزه فیلم ،فیلم سازی و هنرمندان اثر گذار دراین حوزه ، تاکیدکرد  : استان کرمان هنرمندان شاخص و فیلمسازان بسیار خوبی دارد که به همراه   لوکیشن ها قابل توجه و تنوع جغرافیایی در حوزه سینما از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است، اما در بحث تولید فیلم انتظارات را نتوانتسیم برآورده کنیم، که امیدواریم با اتفاقاتی مانند برگزاری جشنواره  فیلم کرمان بزودی شاهد پویایی در این بخش هم باشیم.
علیزاده در پایان تصریح کرد: باید برای حمایت از هنرمندان سینما ارتباط بین بخش اقتصادی و هنری برقرار شود تا پشتیبانی لازم از فیلمسازان وتولید فیلم به عمل آید. 

بازیگران
 

بازیگران
بازیگرانبازیگرانتقدیر

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید