نمایش جزییات خبر
۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۲

نشست مشترک شورای اطلاع رسانی و شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان با حضور سخنگوی دولت

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت:دولت با توجه به بررسی‌های مداوم، از شرایط کنونی جامعه به خوبی اطلاع دارد و برای رفع مشکلات تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.
نشست مشترک شورای اطلاع رسانی و شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان با حضور سخنگوی دولت

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان ، علی ربیعی روز سه‌شنبه در نشست مشترک شورای اطلاع رسانی و شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: وضعیت کنونی دولت بنا بر فشارهای همه جانبه و بی سابقه آمریکا بسیار متفاوت است و باید این دولت را دولت زیرساخت‌ساز و مقاومت نامید.

سخنگوی دولت گفت: اگر در زمان دفاع مقدس درگیر جنگ برای تمامیت ارضی بودیم، اینک نیز کشور دچار جنگ برای تمامیت ذهنی است.

وی بیان کرد: به منظور همراهی و آگاهی مردم از شرایط فشارها و جنگ روانی دشمن، باید در آمایش سرزمینی سیاست‌گذاری لازم با هدف جلوگیری از واگرایی مردم انجام شود.

ربیعی اظهار داشت: هم‌اینک دشمن تنها از طریق خبر علیه ایران فعالیت نمی‌کند بلکه از طریق تهیه فیلم، مستند و میزگرد دست به فعالیت‌های گسترده‌ای زده است.

وی یادآور شد: از پایان سال ۹۲ تا اوایل ۹۷ این دولت ۴.۵ درصد رشد اقتصادی و تورم حدود ۱۰ درصد داشت و با این وجود توانست قیمت ارز را ثابت نگه دارد و کشور را برای جذب سرمایه آماده کرد به طوری که در این سال‌ها برای بیش ‌از ۴۶۰ هزار نفر شغل ایجاد شد.

وی با اشاره به رخدادهای اخیر در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد: آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد شکست بزرگی خورد به طوری که حتی کوچکترین دولت ها در این سازمان از او حمایت نکردند.

ربیعی بیان کرد: این رخداد یکی از بزرگترین موفقیت هایث نظام جمهوری اسلامی پس از انقلاب محسوب می شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تصریح کرد: با توجه به پیش رو بودن انتخابات دشمن بیش از پیش به دنبال تخریب چهره دولت و نظام و ایجاد بی اعتمادی است که شورای اطلاع رسانی دولت در این زمینه وظیفه تجمیع و همگرایی بین تفکرات مختلف جامعه را بر عهده دارد.

ربیعی از اختصاص ۹ میلیون دلار برای تامین کالاهای اساسی کشور خبر داد.

وی همچنین  با اشاره به وضعیت آب آشامیدنی روستاییان سیستان و بلوچستان گفت: شاخص بهره‌مندی جمعیت روستایی از آب آشامیدنی سالم در سال ۹۲ معادل ۵۹ درصد بود که هم‌اینک به ۶۸ درصد رسیده است.

ربیعی بیان کرد: سیستان و بلوچستان پنج هزار و ۵۹۴ روستا دارد که ۲ هزار و ۶۴۷ روستای آن فاقد شبکه آبرسانی بودنداما  ۲ ۱۹۴ روستا با جمعیت ۷۵۳ هزار نفر و با هزینه ۷۲۵ میلیارد تومان تحت پوشش طرح ملی آبرسانی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: تا پایان شهریور ۹۹، آبرسانی به ۳۶۳ روستا با جمعیت ۱۱۰ هزار نفر با اعتبار ۳۷۴ میلیارد تومان انجام شد و به ۲۲۲ روستا در سال ۹۸ آبرسانی شده است.
سخنگوی دولت افزود: هم‌اینک ۱۸۳۱ روستا در سیستان و بلوچستان باقی مانده که در قالب ۱۴ تجمیع آبرسانی و ۹ پروژه تک روستایی برنامه ریزی شده است.
وی تصریح کرد: در سالجاری با ۱۵۸ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده ۱۷۲ روستا با جمعیت ۵۲ هزار نفر آبرسانی شدند و برای  سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۸۶ روستا با جمعیت ۳۲ هزار نفر در برنامه اجرا قرار دارند.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به مزیت های استان اظهار داشت: تزانزیت تجاری مهمترین مزیت این استان محسوب می شود که از اوایل انقلاب مورد توجه بوده است.

احمدعلی موهبتی ادامه داد: در شرایطی که خلیج فارس در زمان جنگ تحمیلی مورد حمله دشمنان قرار گرفته بود دولت وقت توانست نیاز های کشور را از طریق بندر چابهار به خوبی مرتفع کند.

وی افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه بنادر سیستان و بلوچستان داشته است به طوری که هم اینک بندر شهید بهشتی چابهار تا ۱۵ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون ۷۷۰ هزار تن کالا از این بندر وارد کشور شده است.

وی با اشاره به فعالیت های دولت در زمینه توسعه استان اظهار داشت: ایجاد راه آهن زاهدان- چابهار و فرودگاه بین المللی چابهار زمینه ساز توسعه بی بدیل این استان خواهد شد.

موهبتی افزود: هم اینک طرح عظیم آبیاری ۴۶ هزاتر هکتار از اراضی دشت سیستان با اعتبار ۸۵۰ میلیون دلار از طریق لوله آماده بهره برداری است که ۴۰ هزار هکتار آن تا پایان مهرماه راه اندازی و ۶ هزار هکتار نیز تا پایان فصل کشت تحویل کشاورزان می شود.

وی بیان کرد: با پیگیری های لازم مجموع استخدامی های آموزش و پرورش در سال گذشته و امسال در این استان ۱۷ هزار نفر بوده است که توانسته در زمینه تامین نیروی انسانی در این بخش پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان تعداد پروژه های بهداشتی و درمانی این دولت در استان را ۶۸۸ مورد ذکر کرد.

موهبتی افزود: ۱۷ هزار واحد مسکونی در روستا های استان، ۱۶ هزار در مناطق سیل زده و ۱۰ هزار واحد نیز در زاهدان با حمایت بخش های مختلف دولتی در حال ساخت است.

 


روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید