نمایش جزییات خبر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در غبار روبی مزار شهدای تروریستی 31 شهریور اهواز:
۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۹

اهالی فرهنگ و هنر در ثبت آثار دفاع مقدس رسالت سنگینی را ایفا می‌کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: اهالی فرهنگ و هنر در نشان دادن تبیین ابعاد مختلف هشت سال دفاع مقدس ، مقوله پایداری و شهادت رسالت سخت و سنگینی بر عهده دار
اهالی فرهنگ و هنر در ثبت آثار دفاع مقدس رسالت سنگینی را ایفا می‌کنند


  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، محمد جوروند در مراسم غبار روبی مزار حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز ا به مناسبت هفته دفاع مقدس ، بیان کرد: انعکاس موثر ابعاد مختلف دفاع مقدس تنها از طریق فرهنگ و هنر میسر می‌شود و رسالت هنرمندان در این مسیر از مبارزه رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس کمتر نیست.

وی ادامه داد: هنرمندان و اهالی فرهنگ در ثبت بسیاری از وقایع هشت سال دفاع مقدس در زمینه شعر  ، ادبیات  ، تجسمی، فیلم و عکس بسیار تاثیرگذار بودند و آثار بزرگی تاکنون از خود بر جای گذاشته‌اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تاکید بر  اینکه شهدای حادثه تروریستی همه از نخبگان این مرز و بوم بودند، تصریح کرد:  همه ما باید بتوانیم این حماسهها  به ویژه دفاع مقدس را همان طور که اتفاق افتاده در اختیار نسل‌های آینده قرار دهیم و در این میان هنرمندان نیز باید بتوانند آثار ارزشی این دوران را برای نسل‌های بعد  نقل و روایت کنند.

جوروند در حاشیه این مراسم درخصوص حمایت از اهل قلم فعال حوزه دفاع مقدس گفت:  اداره کل در سال‌های  اخیر اتفاقات زیادی در حوزه دفاع مقدس رقم زده و با تعامل با بنیاد شهید و امور ایثارگران اهواز موفق به  برگزاری بسیاری از برنامه‌ها در حوزه دفاع مقدس و شهدا به صورت مشترک شده است.

وی افزود: کتاب‌های متعددی در حوزه شعر و ادبیات داستانی  به چاپ رسیده که با استفاده از خرید حمایتی توانستیم از نویسندگان حوزه دفاع مقدس حمایت کنیم و همچنین برنامه‌های متنوع و تاثیرگذاری با موضوع دفاع مقدس درقالب جشنواره شعر و داستان  ، ، نمایشگاه‌های مختلف هنرهای تجسمی، تئاتر  و ...  در شهرستان‌های مختلف به نام و یاد شهدا هشت سال دفاع مقدس  برگزار کرده‌ایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان از حضور اصحاب فرهنگ و هنر در دیدار و تجدید میثاق با  شهدای حله و شهدای ۳۱ شهریرور حادثه تروریستی اهواز  قداردانی کرد.

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید