نمایش جزییات خبر
۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶

مشکلات بازرسی شعب تامین اجتماعی از دفاتر نشریات و رسانه های استان حل می شود

نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با حضور رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان و معاون سازمان تامین اجتماعی استان ایلام برگزار شد.
مشکلات بازرسی شعب تامین اجتماعی از دفاتر نشریات و رسانه های استان حل می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،عمران خودآموز ظهر امروز دوشنبه 31 شهریور در نشستی به بررسی مشکلات بیمه ای خبرنگاران و اهالی رسانه و دفاتر نشریات محلی استان پرداخت.

در این جلسه پیرامون نحوه بازدید بازرسان سازمان تامین اجتماعی از دفاتر نشریات و رسانه های استان و راهکارهای موجود به منظور مرتفع شدن مشکلات دفاتری که خبرنگاران آن در هنگام بازدید بازرسان در محل کار حضور ندارند بحث و گفتگو به عمل آمد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ضمن تشکر از تعامل و همکاری همیشگی سازمان تامین اجتماعی استان به جامعه ی خبرنگاری اشاره کرد: با توجه به شرایط و ویژگی های خاص حوزه مطبوعات و رسانه و تفاوت ماهیتی با سایر صنوف و کارگاه های تولیدی، صنعتی و خدماتی، و ضرورت حضور در بیرون از محل کارگاه اصلی به واسطه ی تهیه خبر، گفتگو و ... انتظار داریم که در بازرسی شعب از دفاتر مطبوعات ، صرفا عدم حضور فیزیکی خبرنگاران در زمان مراجعه به عنوان عدم تایید اشتغال به کار لحاظ نشود و سایر موارد همچون مکاتبه های بعدی، لیست های بیمه ای، رسید های پرداخت دستمزد کارگاه به کارکنان و ... به عنوان سند تاییدیه اشتغال به کار مورد قبول قرار گیرد.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا مشکلات این بخش را دوچندان کرده است و انتظار می رودبا نگاه مثبت این مهم نیز در بازرسی های شعب محترم اعمال شود تا انشاالله مشکلات معیشتی و بیمه ای بیش از این دامنگیر خانواده رسانه استان نشود.

خودآموز افزود: احراز صلاحیت و تایید خبرنگاران از نظر اشتغال به کار رسانه ای موضوع مهم تری است که می تواند فاکتور اصلی برای تایید و معرفی استفاده از تسهیلات بیمه ای خبرنگاران باشد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات استان حساسیت های لازم را در این زمینه به خرج می دهند.

در پایان جلسه صیدی معاون سازمان تامین اجتماعی قول مساعد داد تا مشکلات مطرح شده در این خصوص به ویژه بازرسی های شعب از دفاتر نشریات  بررسی و مساعدت های لازم به عمل آید تا شاهد اعمال تعطیلی برای کارگاه های مطبوعات و اختلال در فرایند بیمه خبرنگاران نباشیم.

در این جلسه صیدی معاون سازمان تامین اجتماعی استان و سه تن از کارشناسان همراه، شهبازی رئیس خانه مطبوعات و رسانه های استان ، قیطانی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد بیگی مدیر اجرایی خانه مطبوعات و غلامپور رئیس اداره فرهنگ و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید