نمایش جزییات خبر
۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷

پیام تسلیت روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در پی درگذشت یک مترجم

روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در پی درگذشت علی اکبر عبدالهی نویسنده و شایسته تقدیر جایزه کتاب فصل، پیام تسلیتی را منتشر کرد.
پیام تسلیت روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در پی درگذشت یک مترجم

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن پیام تسلیت روابط عمومی این موسسه آمده است: «خبر درگذشت علی اکبر عبدالهی، نویسنده و مترجم پرتلاش، ضایعه ‏ای دردناک برای جامعه فرهنگی و ادبی است که موجب تاثر و تاسف شد. 

مرحوم علی اکبر عبدالهی با چیره دستی و ترجمه آثار شناخته شده و گرانبهایی همچون «پیرمرد و دریا»، «داستان‏های شکسپیر؛ رویای نیم شب تابستان»، «آنا کارنینا»، «اتللو»، «رومئو و ژولیت» و... موجب شده تا مخاطبان او محدود به قشر و گروه خاصی نشود. او بیش از ۷۰ اثر (چاپ جدید و تجدید چاپ) برای فرهنگ‏دوستان از خود بجای گذاشت که می تواند راه‌گشای مسیر مترجمان جوان این مرز و بوم باشد.
روابط عمومی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با گرامیداشت یاد علی اکبر عبدالهی که سابقه شایسته تقدیر شدن در جایزه کتاب فصل را در کارنامه درخشان خود دارد، درگذشت این مترجم توانمند را به جامعه فرهنگی، به ویژه بازماندگان و خانواده محترمشان تسلیت عرض می‏کند و از درگاه ایزد منان، علو درجات را برای ایشان و صبر جمیل را برای بازماندگان خواهان است» 

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید