نمایش جزییات خبر
۱ مهر ۱۳۹۹ ۰۷:۰۶

هر ۲۸۹ یزدی یک صندلی در سینما دارند

رئیس اداره سینمایی و سمعی و بصری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزدگفت:به ازای هر ۲۸۹ نفر یک صندلی نمایش در این استان وجود دارد.
هر ۲۸۹ یزدی یک صندلی در سینما دارند

«فهیمه سهیلی‌راد»گفت: براساس پروتکل‌های بهداشتی، هم اکنون سینماهای استان با ۵۰ درصد ظرفیت سالن پس از ضدعفونی سالن‌های نمایش و انتظار که عمدتاً قبل و بعد از هر سانس انجام می‌شود، به اکران فیلم می‌پردازند.

سهیلی‌راد در ادامه یادآور شد: هم‌اکنون در شهر یزد دو پردیس سینمایی شامل پردیس تک و جام‌جم با مجموع ۹ سالن نمایش وجود دارد و امیدواریم تا پایان سال نیز سالن‌های نمایش سینما خلیج‌فارس نیز آماده بهره‌برداری شود.

وی سرانه فعلی صندلی‌های سینمایی در استان را براساس میزان تقاضا و استقبال مردم و در مقایسه با متوسط سرانه‌ی کشور کافی دانست و گفت: در حال حاضر به ازای هر ۲۸۹ نفر یک صندلی نمایش وجود دارد، البته با افتتاح سالن‌های در حال ساخت نیز این سرانه وضعیت بهتری خواهد یافت.

سهیلی‌راد در رابطه با سالن‌های نمایش فعال در شهرستان‌های تابعه استان نیز گفت:در حال حاضر تعداد ۹ سالن سینما در شهرستان‌های یزد داریم و تنها شهرستان خاتم فاقد سینماست که به منظور استقرار سینما سیار در این شهرستان در حال رایزنی هستیم.

روابط عمومی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید