نمایش جزییات خبر
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۵۹

صیانت از جایگاه فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان در گرو صیانت از مفاخری چون استاد شهریار است

ادیب و پژوهشگر تبریزی گفت: صیانت از جایگاه فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان در گرو صیانت از مفاخری چون استاد شهریار است.
صیانت از جایگاه فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان در گرو صیانت از مفاخری چون استاد شهریار است

"علی اصغر شعردوست" در جلسه هم اندیشی درخصوص تدوین نهایی شیوه نامه جایزه ادبی استاد شهریار، صیانت از جایگاه فرهنگ، ادب و هنر آذربایجان در ایران را در گرو صیانت از مفاخری چون استاد شهریار عنوان کرده و افزود: هنوز بعد از گذشت سالها عده ای مصوب شدن روز ملی شعر و ادب در سالروز وفات وی را برنمی‌تابند و استمرار برگزاری باشکوه روز ملی شعر و ادب و جایزه ادبی استاد شهریار می تواند عامل بازدارنده ای برای این موارد باشد.

وی در ادامه با اشاره به الزامات نامگذاری روز ملی شعر و  ادب اظهار داشت: در کنار تصویب روز ملی شعر و ادب به نام استاد شهریار، چندین موضوع دیگر نیز پیشنهاد داده شد. یکی از این ‏موضوعات، اعطای جایزه ای به نام استاد و اعطای جایزه شعر استاد شهریار به شاعران جوان مستعد بود که در پی ‏برگزاری این رویداد در کشور ایران و کشورهای همسایه بودیم.‏ که البته این امر توسط اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان امسال انجام شده است.

وی تصریح کرد: بین الامرین بودن این مقوله که در عین دولتی بودن بخشی از آن با مشارکت بخش خصوصی اداره شود، در جذب پتانسیل های مردمی موثر خواهد بود.

شعردوست افزود:  وجود دبیرخانه، تدارک اعتبار و پشتوانه مالی از دولت و بخش خصوصی از اهم موضوعاتی است که باید در تدوین شیوه نامه مد نظر باشد و خشت اول این بنا صحیح گذارده شود تا در آینده شاهد تداوم این حرکت فرهنگی و ادبی مبارک باشیم.

در ادامه علیمحمدی رئیس انجمن ادبی تبریز و  شریف نژاد رئیس بنیاد فرهنگ و هنر و ادب آذربایجان نیز با ارزیابی موارد مطروحه به ارائه ی پیشنهاد برای تدوین شیوه نامه پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید