نمایش جزییات خبر
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳

نخستین جشنواره فیلم کرمان آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره فیلم کرمان شامگاه دیشب ، یکشنبه 30 شهریور ماه با حضور جمعی از مسئولان ، اهالی سینما و علاقه مندان در فضای باز عمارت باغ موزه هرندی کرمان آغاز به کار کرد.
نخستین جشنواره فیلم کرمان آغاز به کار کرد

 محمد رضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در مراسم افتتاح جشنواره فیلم کرمان گفت: خوشحال هستیم که بعد از سالها، انتظار جامعه سینمایی استان کرمان محقق و این رویداد بزرگ فرهنگی آغاز شد هر چند در آغاز راه هستیم

وی افزود: در سالهای اخیر با حمایت سازمان سینمایی کشور شاهد اتفاقات خوبی در عرصه سینما در استان ها بودیم، نگاهی که سازمان سینمایی در سالهای اخیر به استان ها داشته، در سالهای گذشته به این شکل وجود نداشت.

علیزاده ادامه  داد: ارتقای سطح کیفی و کمی آثار تولیدی در قالب های داستانی، مستند، انیمیشن و سینمایی، ارتقای چرخه تولید فیلم و کشف استعدادهای نوین در این حوزه و پشتیبانی از نیروهای خلاق فیلمساز از مهمترین اهداف این جشنواره است.

وی تاکید کرد: با استمرار برگزاری جشنواره در سالهای آینده، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه سینما و فیلمسازی خواهیم بود و باعث می شود جایگاه سینما و فیلمسازی در استان کرمان با توجه به ظرفیت ها، ارتقا پیدا کند.

علیزاده افزود: با تدبیر ستاد برگزاری و دبیران جشنواره ، این رویداد فرهنگی، تبدیل به کارگاه بزرگی در حوزه سینما شده است و نمایش آثار در بخش های جنبی و مسابقه و همچنین جلسات نقد و بررسی و کارگاه های آموزشی در چهار روز برگزار می شود.

وی با بیان این که استان کرمان سینماگران و استعددهای فراوانی دارد ،گفت: با توجه به اقلیم های متفاوت در این استان، سینماگران مستند بسیار خوبی فعالیت دارند، هرچند هنرمندان نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند که این جشنواره قطعا امکان حمایت را برای آنها فراهم می سازد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان در پایان با تشکر از ستاد کرونای استان  گفت : بیش از یکسال برای برگزاری  این جشنواره برنامه ریزی شده است، که هر بار تاریخ آن به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاد ،  از ستاد کرونا استان قدردانی می کنیم که در این شرایط سخت با  رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری جشنواره مجوز دادند و تمام تلاش عوامل برپایی جشنواره این است تا با رعایت دقیق و سختگیرانه پروتکل های بهداشتی؛ جشنواره ای تخصصی با بهترین کارایی ، بدون بروز مشکلات بهداتشی برگزار نمایند .

 

در طی روزهای برگزار  جشنواره فیلم کرمان آثار راه یافته به مرحله نهایی در بخش‌های مسابقه و جنبی در ۲ سانس صبح و عصر  نمایش داده خواهد شد . ضمن این که کارگاههای آموزشی و جلسات نقد و بررسی فیلم، در تالار اتاق بازرگانی کرمان واقع در ابتدای بلوار جمهوری اسلامی برپا می شود .
همچنین به غیر از مراسم افتتاحیه جشنواره، مراسم  بزرگداشت روز ملی سینما؛ یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مراسم اختتامیه جشنواره در طول چهار شب از ساعت ۲۰ در محل فضای باز باغ موزه هرندی واقع در چهارراه طهماسب آباد (سمیه) ابتدای بلوار فردوسی - برپا می شود.

نخستین جشنواره فیلم کرمان با نمایش ۶۲ اثر تا دوم مهر در شهر کرمان ادامه دارد.جشنواره فیلم
جشنواره فیلم
 جشنواره فیلم
جشنواره فیلمجشنواره فیلم

اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید